Grzegorz Braun więźniem politycznym!

Reżyser Grzegorz Braun, udzielił /.../ Katolickiemu Stowarzyszeniu Dziennikarzy wywiadu, w którym zapytaliśmy go o komentarz dotyczący potwornej nagonki na prof. Bogdana Chazana.

Twórca filmu "Eugenika. W imię postępu" zauważył, że prof. dr Chazan swoim postępowaniem naruszył interesy potężnego lobby i wielkiego przemysłu – na straży których stoją w Polsce urzędnicy najrozmaitszych szczebli. Grzegorz Braun podkreślił, że obowiązujący w Post-PRL-u tzw. „kompromis aborcyjny” jest dokładnie na poziomie tego, co zaprowadził Hitler.

Reżyser wraca do tematów poruszonych w "Eugenice" (sprawa propagandy i przemysłu aborcyjnego, antykoncepcyjnego, "in vitro") w swoim kolejnym filmie, który właśnie powstaje. Niestety, jak się okazało podczas rozmowy z KSD, prace nad filmem opóźnią się, gdyż reżyser został właśnie skazany na tydzień aresztu. Sprawa dotyczy absurdalnego procesu, który toczy się od wielu lat.

CAŁY WYWIAD: http://ksd.media.pl/aktualnosci/2290-grzegorz-braun-obowiazujacy-w-post-prl-u-tzw-kompromis-aborcyjny-jest-dokladnie-na-poziomie-tego-co-zaprowadzil-hitler

--
Biuro Prasowe
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy