Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Lepanto nadeszło! Alicji Tysiąc nie należy się odszkodowanie

Deo Gratias! Sąd Apelacyjny uznał – w prawomocnym już wyroku – że Alicji Tysiąc nie należy się odszkodowanie za moje wypowiedzi. Trzeba ją jedynie przeprosić za reductio ad Hitlerum.

Ze 130 tysięcy, o które walczyła Alicja Tysiąc, i dziesięciu tysięcy, które przyznał jej sąd pierwszej instancji, zostały przeprosiny na łamach portalu Salon24. Sąd Apelacyjny w prawomocnym już wyroku uznał, że ostre wypowiedzi na temat aborcji są dopuszczalne, że nie należy ograniczać wolności wypowiedzi, szczególnie w sytuacji, gdy osoba, której ona dotyczy sama uznała swoją sytuację za przedmiot publicznej debaty. I dlatego nie zasądził odszkodowania. A przeprosiny mają się należeć jedynie za reductio ad Hitlerum, to znaczy za występujące w tekście słowa o Eichmannie.

I choć nie do końca zgadzam się z tym elementem wyroku (mam wrażenie, że z jakiegoś powodu lewica może stosować reductio ad Hitlerum, a obrońcom życia się tego zakazuje), to jako, że jest on prawomocny, prawdopodobnie go wykonać. Zobaczę jeszcze jak dokładnie zostanie on pisemnie sformułowany, i od tego uzależniam dalsze decyzje.

Już teraz jednak wszystkim dziękuję za modlitwę, a mojemu adwokatowi i tym, którzy pracowali wraz z nim za pomoc. Lepanto jednak nadeszło, a wyrok w Godzinie Miłosierdzia kazał się, może nie doskonały, ale na pewno korzystny. Matka Boża Kalwaryjska i sługa Boży Wenanty Katarzyniec (wiem, że ich pomoc była ważna), a także modlitwa Was wszystkich - za którą dziękuję - przyniosły skutki.

Tomasz P. Terlikowski

za:www.fronda.pl/a/lepanto-nadeszlo-alicji-tysiac-nie-nalezy-sie-odszkodowanie,39847.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.