Terroryści ostrzelali na Ukrainie polską dziennikarkę

Polska dziennikarka Bianka Zalewska została ciężko ranna na Ukrainie. Samochód, którym jechała w rejonie Starobielska, został ostrzelany przez terrorystów, w wyniku czego przewrócił się. Bianka Zalewska pracuje dla stacji Espresso.tv i współpracuje z Telewizją Republika. Została poważnie ranna po tym, jak samochód w którym jechała w rejonie Starobielska został ostrzelany, w wyniku czego przewrócił się. Reporterka przemieszczała się razem z batalionem Ajdar, który działa w obwodzie ługańskim. Samochód został ostrzelany przez rosyjskich terrorystów. Właściciel Espresso.tv Mykoła Kniażycki powiedział Polskie

mu Radiu, że przebito opony samochodu, co doprowadziło do jego wywrotki. Polska dziennikarka ma złamanie w kręgosłupie, ale nerwy najprawdopodobniej nie zostały uszkodzone, co oznacza, że niebawem będzie mogła chodzić. Zalewska ma ponadto złamany obojczyk i uszkodzone nerki.

Dziennikarkę przewieziono do szpitala w Starobielsku w obwodzie ługańskim. Później przeniesiono ją śmigłowcem do Charkowa.

za:www.fronda.pl/a/terrorysci-ostrzelali-na-ukrainie-polska-dziennikarke,39985.html