Komunikat kurii: restrykcje wobec ks. Lemańskiego

Warunkowa zgoda na odprawianie przez ks. Wojciecha Lemańskiego okazjonalnych Mszy świętych w jasienickiej parafii została cofnięta. Jak poinformował rzecznik prasowy kurii warszawsko praskiej Mateusz Dzieduszycki ks. Lemański zadeklarował, że podporządkuje się decyzji swego biskupa.


Poniżej zamieszczamy komunikat Kurii Biskupiej Diecezji Warszawsko-Praskiej z 9 sierpnia 2014 r.:


Kuria Biskupia Diecezji Warszawsko-Praskiej informuje, że ze względu na zaognienie się antagonizmów wśród parafian w Jasienicy po upublicznieniu przez księdza Wojciecha Lemańskiego informacji o dopuszczeniu go do okazjonalnych posług kapłańskich w parafii w Jasienicy, warunkowa zgoda na odprawianie przez księdza Wojciecha Lemańskiego okazjonalnych Mszy Świętych na terenie tej parafii została wycofana, po ocenie sytuacji w parafii i uzyskaniu opinii nowego księdza proboszcza. Decyzja ta jest podyktowana troską o kontynuację trudnego procesu zagojenia bolesnego konfliktu w miejscowej społeczności. Liczymy, że ksiądz Wojciech Lemański będzie z powodzeniem kontynuował rozpoczętą niedawno posługę duszpasterską w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu.


Ksiądz Wojciech Lemański zadeklarował, że podporządkuje się decyzji ordynariusza.


Rzecznik Prasowy Diecezji Warszawsko-Praskiej

Mateusz Dzieduszycki

za:www.pch24.pl/komunikat-kurii--restrykcje-wobec-ks--lemanskiego,24740,i.html#ixzz39vNSEg9A


***

Ksiądz Lemański został wezwany do Kurii Biskupiej w trybie pilnym

Z oficjalnego komunikatu Kurii Biskupiej Diecezji Warszawsko-Praskiej wynika, że ks. Wojciech Lemański został wezwany w związku ze swoimi gorszącymi wypowiedziami medialnymi.

- W związku z nieprawdziwymi i gorszącymi wypowiedziami medialnymi ks. Wojciecha Lemańskiego w dniu 10 sierpnia 2014 - ks. Wojciech Lemański został wezwany do Kurii Biskupiej w trybie pilnym, w celu wręczenia mu pisma określającego reakcję ordynariusza po tym zajściu. O treści pisma zostanie także poinformowana opinia publiczna – poinformował w komunikacie rzecznik Diecezji Warszawsko-Praskiej Mateusz Dzieduszycki.

Wcześniej rzecznik Diecezji Warszawsko-Praskiej informował, że „ze względu na zaognienie się antagonizmów wśród parafian”, cofnięto warunkową zgodę na odprawianie przez ks. Wojciecha Lemańskiego okazjonalnych mszy świętych w Jasienicy.

- Kuria Biskupia Diecezji Warszawsko-Praskiej informuje, że ze względu na zaognienie się antagonizmów wśród parafian w Jasienicy po upublicznieniu przez księdza Wojciecha Lemańskiego informacji o dopuszczeniu go do okazjonalnych posług kapłańskich w parafii w Jasienicy, warunkowa zgoda na odprawianie przez księdza Wojciecha Lemańskiego okazjonalnych Mszy Świętych na terenie tej parafii została wycofana, po ocenie sytuacji w parafii i uzyskaniu opinii nowego księdza proboszcza – czytamy w komunikacie Diecezji Warszawsko-Praskiej.

za:http://niezalezna.pl/58226-ksiadz-lemanski-zostal-wezwany-do-kurii-biskupiej-w-trybie-pilnym