Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Europoseł Janusz Wojciechowski do posła Janusza Piechocińskiego.List otwarty.Rawa Mazowiecka, 5 sierpnia 2014 roku

LIST OTWARTY

Pan Janusz Piechociński, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego


Szanowny Panie Prezesie!

Od dłuższego czasu słyszę powtarzające się wypowiedzi Pana i innych polityków PSL, sugerujące, że obecne embargo na eksport polskich jabłek do Rosji ma związek z obecnością Jarosława Kaczyńskiego na kijowskim Majdanie.

Równocześnie Pan sam podkreśla z dumą, że nikogo z polityków PSL na Majdanie nie było.

Pragnę Panu w związku z tym postawić publicznie kilka pytań:

Po pierwsze – czy obecność polskich polityków na Majdanie i wsparcie proeuropejskich aspiracji Ukrainy uważa Pan za rzecz złą i sprzeczną z polską racją stanu? A jeśli nie, to dlaczego krytykuje Pan wizytę Jarosława Kaczyńskiego?

Po drugie – czy zgodzi się Pan z poglądem, że zachowanie suwerenności Ukrainy i przeciwdziałanie rosyjskim atakom na tę suwerenność ma fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa i przyszłości Polski? Czy zgadza się Pan z przestrogą śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego – dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a potem może i Polska?

Po trzecie – jaki Pan widzi związek przyczynowo-skutkowy między wizytą Jarosława Kaczyńskiego na Majdanie 1 grudnia 2013 roku a wprowadzeniem rosyjskiego embarga na jabłka 8 miesięcy później?

Po czwarte – jeśli Pan i PSL uważacie, że taki związek był, to dlaczego Pański kolega, minister rolnictwa Marek Sawicki 30 kwietnia 2014 r., a następnie jeszcze raz 2 lipca 2014 r. publicznie zapewniał, że rosyjskie embargo nam nie zagraża?

I po piąte – czy szef Pańskiego rządu Donald Tusk w ogóle wie, że Rosja wprowadziła embargo na polskie jabłka i czy osobiście wykonał jakiekolwiek działania polityczne, żeby zapobiec temu embargu lub złagodzić jego skutki?

Stawiam te pytania publicznie i proszę o publiczną odpowiedź.

Z poważaniem

mec. Janusz Wojciechowski

europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości

za:www.naszdziennik.pl/wp/89963,list-otwarty.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.