Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Pójdź śladami Powstańców Warszawy

Najlepsza młodzież omywała swoją krwią bruki tego miasta! - mówił przed laty Prymas Polski Stefan kard. Wyszyński. W codziennym pędzie często nie zauważamy, że Stolica wciąż jeszcze skrywa w sobie ślady tragicznych powstańczych dni. Przewodnicy Muzeum Powstania Warszawskiego proponują wszystkim chętnym "Spacery Śladami Powstania Warszawskiego", podczas których opowiedzą o prowadzonych walkach, a także pokażą ślady historii miasta.

Po zeszłorocznym sukcesie Muzeum Powstania Warszawskiego znów rozpoczyna serię niedzielnych spacerów szlakiem powstańczych walk.

Plan spacerów:
1.Śródmieście Południowe (7 września)

Zdobycie Małej Pasty – atak na byłe Poselstwo Czechosłowacji – atak na obiekty niemieckiej dzielnicy policyjnej – walki o Kościół św. Barbary – walki na Placu Politechniki.

Prowadzenie Szymon Niedziela. Zbiórka godz. 12.00 przed Kościołem przy Placu Zbawiciela.
2. Śródmieście Północne (14 września)

Zdobycie Prudentialu – walki i zdobycie Pasty – walki o Pocztę Główną – walki Zgrupowania Gurt – Plac Dąbrowskiego – barykady w Alejach Jerozolimskich.

Prowadzenie Karol Karasiewicz. Zbiórka godz. 12.00 przed pomnikiem rozstrzelanych w 1943r na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich i Marszałkowskiej pod hotelem Novotel.
3. Czerniaków (21 września)

Walki o gmach YMCA – bohaterska obrona ulicy Wilanowskiej i Solec – Desant oddziałów I Armii Wojska Polskiego – walki na Ludnej – brawurowe przebicie się ulicą Książęcą przez żołnierzy ,,Zośki”.

Prowadzenie Andrzej Komuda. Zbiórka godz. 12.00 na Placu Trzech Krzyży przed Kościołem św. Aleksandra.
4. Żoliborz (28 września)

Pierwsze strzały na Suzina – bohaterska obrona Twierdzy Zmartwychwstanek – krwawe ataki na bunkier w Alei Wojska Polskiego - walki o Dworzec Gdański – zrzuty sowieckiej broni na Placu Lelewela.

Prowadzenie Mirosław Czado. Zbiórka godz. 12.00 przed Pomnikiem 1 DPanc przy Placu Inwalidów.

za:telewizjarepublika.pl/pojdz-sladami-powstancow-warszawy,10991.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.