Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Murem za profesorem

Pacjentki prof. Bogdana Chazana chcą, żeby prezydent Warszawy przywróciła lekarza na stanowisko dyrektora Szpitala specjalistycznego im. Świętej Rodziny.

Wczoraj w południe pacjentki prof. Bogdana Chazana pikietowały przed stołecznym ratuszem. To wyraz ich sprzeciwu wobec decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz o pozbawieniu lekarza stanowiska dyrektora warszawskiego Szpitala im. Świętej Rodziny.

Profesor Chazan stracił pracę za odmowę abortowania chorego dziecka, wskutek czego Gronkiewicz-Waltz – jak powiedziała – straciła do niego zaufanie. Obecnie profesor jest na okresie wypowiedzenia, a w październiku prezydent Warszawy zamierza rozpisać konkurs na nowego dyrektora szpitala przy ul. Madalińskiego. Chazan odwołał się od decyzji prezydent do sądu pracy, za kilka dni będzie znana data pierwszej rozprawy w tej sprawie.

Pacjentki profesora zamierzają przychodzić pod ratusz co tydzień. Aż do skutku. Jak mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” jedna z kobiet, decyzja Gronkiewicz-Waltz jest bardzo krzywdząca nie tylko dla wybitnego lekarza, ale również dla nich, młodych matek, wszystkich pacjentek profesora.

– Przyszłam na pikietę pacjentek, bo uznałam, że muszę tu być. Profesor Chazan został niesprawiedliwie zwolniony, poniósł karę za obronę życia i godności matki. Zostałyśmy pozbawione jego wspaniałej opieki, wyczucia i fachowości, trudno nam się z tym pogodzić. Wśród nas są młode matki, wiele z nich jeszcze będzie miało dzieci i będzie brakowało wtedy opieki profesora. Pani prezydent zachowała się w sposób, który nie przystoi urzędowi prezydenta. Oczekuję od niej, że przywróci pana profesora na stanowisko dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie – powiedziała nam Kaja Kotlarz.

Warszawianki zwracają również uwagę, że jeśli Gronkiewicz-Waltz uważa się za prezydenta wszystkich mieszkańców stolicy, powinna brać pod uwagę potrzeby i głosy wszystkich. Podkreślają, że czują się ignorowane.

– Jestem pacjentką prof. Chazana od 2005 roku. Decyzję prezydent Gronkiewicz-Waltz uważam za niegodziwą i niesprawiedliwą, to jest po prostu skandal i hańba. Ukaranie w sposób publiczny i tak daleko idący człowieka, który wypełnił swą służbę życiu i zdrowiu, jest niegodziwe. Gloryfikuje się publicznie osoby, które nie mają problemu z odbieraniem życia dzieciom, natomiast osoby, które pochylają się nad pacjentem, są linczowane – tłumaczy Kinga Małecka-Prybyło z Fundacji PRO – Prawo do Życia. Pacjentki profesora zapowiadają, że będą pikietować pod oknami ratusza co tydzień.

– Chodzi nam o apel do społeczeństwa, bo większość ludzi potrafi odróżnić dobro od zła. To, że media mainstreamowe wmawiają nam, że prof. Chazan jest złym lekarzem, jest nieprawdą i taki komunikat trzeba społeczeństwu przekazać, zwłaszcza mieszkankom Warszawy, matkom. Decyzja urzędnicza podjęta przez Hannę Gronkiewicz-Waltz jest ideologiczna, nie ma nic wspólnego z dobrem społecznym, prawem i prawdą. Tak ważnego urzędu nie można wykorzystywać do ideologicznych działań, prezydent, podejmując tę decyzję, dała do zrozumienia, że zabijanie jest czymś akceptowalnym – dodaje Małecka-Prybyło.

Izabela Borańska-Chmielewska

za:www.naszdziennik.pl/polska-kraj/95465,murem-za-profesorem.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.