Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Niesiołowski brutalnie atakuje kardynała Dziwisza i Kościół. Za obronę ludzkiego życia

Stefan Niesiołowski daje kolejne popisy ignorancji i partyjniackiej agresji. Zdaniem posła PO kardynał Dziwisz kompromituje Kościół, bo... krytykuje in vitro. Słowa te padły w audycji Moniki Olejnik w Radiu Zet.

Wszystko zaczęło się od rozmowy na temat Ewy Kopacz. Pytany o wyniki sondażu, według którego aż 53 proc. Polaków uważa, że Ewa Kopacz nie da sobie rady jako premier, Niesiołowski odparł:  - PiS Kopacz nienawidzi. To jest dla Platformy zaszczyt tylko.

Następnie polityk Platformy płynnie przeszedł do tematu Kościoła katolickiego. - W niektórych miejscach kościoły to PiS-owskie miejsca agitacji.  (...) Część Kościoła zajmuje najczarniejszy rozdział od XVIII w., kiedy Kościół popierał Targowicę. (...) Kardynał Dziwisz powinien się zająć tym, co zrobił na Wawelu, zamiast mówić o in vitro. Innych metod nie ma. Jak kardynał może kłamać, że są inne metody niż in vitro?! No, proszę, są. Ale kiedy zawodzą, to zostaje tylko in vitro.

Co kardynał Dziwisz zrobił na Wawelu? - Zirytował mnie, że pochował Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Tym mnie najbardziej zirytował, to była najgorsza decyzja w życiu tego kardynała i mało mnie on teraz interesuje - wściekał się Niesiołowski.

Kiedy z pseudokatolickich mediów, "Niedzieli", "Naszego Dziennika" i Radia Maryja idzie nieustająca fala kłamstw, a biskupi tego nie widzą, to jest kompromitacja kościoła. Jakim autorytetem ma być instytucja, która kłamie? - dopytywał Niesiołowski w audycji "Gość Radia ZET".

Równie interesujące były spostrzeżenia Niesiołowskiego na temat wspierania Ukrainy. Przypomnijmy: Niesiołowski jest przewodniczącym sejmowej Komisji Obrony Narodowej. A oto co powiedział w Radiu Zet: - Polska nie powinna sprzedawać broni Ukrainie. Ukraina ma dość broni, ale jej nie używa. Pod Mariupolem nie ma ukraińskich czołgów. Ukraina ma bardzo dobrą artylerię. Może trochę przestarzałą, ale rosyjska też jest przestarzała. Ja nie widzę powodu, żeby Polska pełniła rolę harcownika na przedpolu Rosji.

za:niezalezna.pl/59232-niesiolowski-brutalnie-atakuje-kardynala-dziwisza-i-kosciol-za-obrone-ludzkiego-zycia

Copyright © 2017. All Rights Reserved.