Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zmiany w Kurii. Franciszek usuwa ludzi Benedykta XVI

Ojciec Święty Franciszek podjął decyzję o kolejnej zmianie w Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Ludzi papieża Benedykta XVI zastąpi duchowny kojarzony z "otwartością" wobec liturgii.

Ojciec Święty Franciszek dokonał kolejnych zmian personalnych w Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Biuletyn Stolicy Apostolskiej informuje, że Kongregacja ta otrzyma nowego podsekretarza. Zarazem, jak dowiadujemy się już z innych źródeł, swój urząd stracą dwaj dotychczasowi podsekretarze. To kolejna już zmiana, bo wcześniej Franciszek usunął z urzędu prefekta tejże Kongregacji, kard. Antonio Canizaresa Lloverę. Jak dotąd nie powołano nowego prefekta.

Z Kongregacją pożegnają się teraz o. Anthony Ward SM oraz ks. prał. Juan Miguel Ferrer Grenesche. Obaj objęli swój urząd w czasie pontyfikatu Ojca Świętego Benedykta XVI. Według Giuseppe Nardiego z portalu katholisches.info, żaden z nich nie był wcześniej informowany o planowanych zmianach.

Najciekawsze jest jednak, kto zastąpi obu podsekretarzy. Będzie to mianowicie o. Corrado Maggioni – jak określa go „Riposte Catholique”, zadeklarowany „bugninista” (abp Annibale Bugnini w ogromnej mierze odpowiadał za reformę liturgii po soborze). A to oznacza, że zmiany mogą umocnić progresistowską i, nie bójmy się tego słowa, protestantyzującą linię w odniesieniu do liturgii.

za: http://www.fronda.pl/a/zmiany-w-kurii-franciszek-usuwa-ludzi-benedykta-xvi,43718.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.