Real Madryt sprzedaje krzyż

Sławny hiszpański klub po podpisaniu umowy z arabskim bankiem usunął katolicki krzyż z herbu.
Chodzi o National Bank of Abu Dhabi, który prezes Florentino Perez nazwał „jedną z najważniejszych i najbardziej prestiżowych instytucji finansowych na świecie”.

Na uroczystość podpisania kontraktu zaproszeni zostali czołowi piłkarze z krajów, w których NBAD działa – Niemiec Toni Kroos, Francuz Karim Benzema, Brytyjczyk Gareth Bale oraz Hiszpan Dani Carvajal.

Wczoraj została zaprezentowana oficjalna karta kredytowa, wydana przez bank, która jednocześnie też jest kartą kibica Realu – czarny kawałek plastiku z jasnoszarym logo Realu w tle. By jednak nie drażnić muzułmańskich dobroczyńców, z korony wieńczącej herb klubu usunięty został krzyż – symbol chrześcijaństwa.

– Wiem, że ludzie ze Zjednoczonych Emiratów bardzo przeżywają nasze mecze, a nasze związki z tym krajem stają się coraz silniejsze – mówił Perez.

Jak widać na tyle silne są te związki, że okazały się więcej warte niż 94-letnia historia. To bowiem w 1920 roku król Hiszpanii Alfonso XIII podarował Realowi koronę (z krzyżem) i pozwolił ją umieścić nad herbem.To już drugi raz, gdy Real usuwa krzyż, by nie drażnić swoich arabskich kibiców i sponsorów.

W marcu 2012 ogłoszono, że królewski klub za miliard dolarów wybuduje swoją własną wyspę w Emiratach (coś w rodzaju tematycznego parku rozrywki połączonego z luksusowymi hotelami i plażami). Wówczas w folderach reklamowych logo Realu także było pozbawione krzyża z korony. Na koszulkach klubu z Madrytu reklamuje się inna wielka firma z Emiratów – linia lotnicza Fly Emirates.
http://www.rp.pl/artykul/67352,1160423-Real-Madryt-usuwa-z-logo-krzyz.html

za: http://wirtualnapolonia.com/2014/11/27/real-madryt-sprzedaje-krzyz/