Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Skowroński: Zagrożony jest system demokratyczny w Polsce

/.../-  Aresztowanie dziennikarzy, którzy wypełniali swoje obowiązki, to zastraszanie środowiska dziennikarskiego. Zagrożony jest system demokratyczny w Polsce. Oby sąd zachował się tak, jak należy, uniewinnił dziennikarzy i ich przeprosił – powiedział w Telewizji Republika prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński, odnosząc się do zatrzymania przez policję dziennikarzy, który relacjonowali przebieg protestu w PKW.

– To tak, jakby policja zatrzymała za przekroczenie prędkości karetkę, która na wezwanie potrzebującego spieszy się na sygnale – mówił Skowroński.
– To przypomina represje stosowane wobec dziennikarzy w okresie stanu wojennego – ocenił.

Prezes SDP zwrócił w studio uwagę również na "pogardę" rządzących wobec tych, którzy domagają się skrócenia kadencji wybranych samorządów, by móc przeprowadzić powtórne głosowanie. – Prezydent Bronisław Komorowski o największej grupie wyborców mówi, że to szaleńcy. Wtóruje mu premier Ewa Kopacz. Czy oznacza to, że 30 proc. wyborców ma nie ufać już państwu? To dzielenie Polaków i zaostrzanie konfliktu w naszym kraju. Opozycja nie ma wyboru i odwołuje się do głosu ulicy. Na 13 grudnia zapowiadane są masowe demonstracje przeciw chaosowi powyborczemu. I nie wiadomo, jak to się skończy – powiedział.

– Po tych wyborach mamy wątpliwości, czy żyjemy w kraju demokratycznym, a po demonstracjach w grudniu wątpliwości tych może pojawić się więcej – dodał.

Odnosząc się do reakcji mediów głównego nurtu na zatrzymanie dziennikarzy w PKW, Skowroński powiedział: – Co prawda niektórzy dziennikarze podpisali się pod apelem w obronie dziennikarzy wystosowanym przez Telewizję Republika, ale reszta schowała głowę w piasek. Udowadniając racje rządu stracili chęć rzetelnego mówienia o Polsce.

–  Tylko solidarność może nas uchronić przed katastrofą – podsumował prezes SDP.

za:www.fronda.pl/a/skowronski-zagrozony-jest-system-demokratyczny-w-polsce,44416.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.