Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Współzałożyciel Wolnych Związków Zawodowych: Polska młodzież dojrzała do buntuDo dzisiejszej młodzieży należy ostateczne odrzucenie dialogu ze zdrajcami i zbrodniarzami w rodzaju Jaruzelskiego czy Kiszczaka wraz z ich KGB-owskim zapleczem pełnym „Katów”, „Minimów” i „Olinów”. Ten dialog podtrzymywany jest do dziś przez ludzi układu – prezydenta Komorowskiego, premiera Donalda Tuska i całą Platformę Obywatelską – mówi Krzysztof Wyszkowski, współzałożyciel Wolnych Związków Zawodowych, legendarny działacz opozycji, w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie".

Wielokrotnie w debacie publicznej mówi się o tym, że brakuje nam ducha roku 1980, ducha Solidarności.  Dlaczego tak jest?

Bunt narodowy, który wykrystalizował się w Solidarność, czerpał z wielu źródeł, ja, jako współinicjator tego ruchu, mam do części z nich stosunek krytyczny. Do dzisiejszej młodzieży należy ostateczne odrzucenie dialogu ze zdrajcami i zbrodniarzami w rodzaju Jaruzelskiego czy Kiszczaka wraz z ich KGB-owskim zapleczem pełnym „Katów”, „Minimów” i „Olinów”, dialogu podtrzymywanego do dziś przez ludzi układu – prezydenta Komorowskiego, premiera Donalda Tuska i całą Platformę Obywatelską. Duch wolności musi wyrwać się spod dyktatury systemowych następców PZPR-u. Ważna jest w tym rola wolnych mediów jako pośredników w systemie komunikacji społecznej. Wolne media muszą zdobyć pozycję dominującą w stosunku do „funkcjonariuszy informacji” ustanowionych po 1989 r. przez SB i WSI jako zabezpieczenie interesów postkomuny.

Przed czym przestrzegłby Pan młodych ludzi w kontekście polityki wewnętrznej?

Przed ekstremizmami – zarówno lewackimi, jak i narodowymi – bo obie tendencje są zazwyczaj eksponentem zagranicznej i antypolskiej dywersji. Równie konieczne, ale trudniejsze, jest odróżnianie interesu Polski od interesów obcych. Doskonałym przykładem jest obecnie sprawa więzień CIA w III RP rządzonej przez takich funkcjonariuszy sowietyzmu, jak Aleksander Kwaśniewski czy Leszek Miller. Ci ludzie po 1989 r. błyskawicznie – i zapewne nie bez zgody swoich sowieckich mocodawców – przeobrazili się w sługi amerykańskich służb specjalnych. W efekcie Polska i Polacy stali się ofiarą sojuszu postkomunistów z CIA. Jestem przekonany, że polska młodzież dojrzała już do zrozumienia, że nasi strategiczni sojusznicy, podobnie jak nasi wrogowie, kierują się własnym bardzo pragmatycznie pojmowanym interesem, dla którego miłe słówka są tylko przykryciem ich prawdziwych celów. Mam nadzieję, że Polacy dojrzeli do wykazania koniecznej pewności siebie, która da nam siłę do artykulacji i realizacji własnych interesów, a nawet marzeń.

za:niezalezna.pl/62291-wspolzalozyciel-wolnych-zwiazkow-zawodowych-polska-mlodziez-dojrzala-do-buntu

Copyright © 2017. All Rights Reserved.