Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Orędzie Prymasa Polski

Prymas Polski abp Wojciech Polak życzył w orędziu do Polaków miłości, nawrócenia jak również wezwał nas do przebaczenia i pojednania.

Prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak wezwał Polaków do pojednania i przebaczenia! " Trzymając w wigilijny wieczór w naszych dłoniach biały opłatek myślimy o tym wszystkim, co domaga się naszego nawrócenia, a więc również pojednania i przebaczenia sobie nawzajem. Dotyczy to zarówno sytuacji osobistych i rodzinnych, jak i społecznych, ogólnonarodowych" - powiedział w orędziu do Polaków Prymas Polski w TVP1.

– Życzę wam drodzy siostry i bracia, żyjący tutaj w ojczyźnie i poza jej granicami na Święta Bożego Narodzenia i cały nadchodzący 2015 Rok Pański – radości spotkania z Jezusem, obfitości łask i darów, miłości, pokoju i życzliwości, a także łaski nawrócenia – mówił prymas Wojciech Polak. "Dzielę się z wami wszystkimi tą radosną nowiną. Dziś narodził się nam Zbawiciel (…). W szczególny sposób pragnę skierować te słowa do ludzi doświadczonych chorobą i samotnością. Łączę się z wami, którzy te święta przeżywacie w szpitalach hospicjach czy domach opieki. Moją myślą i sercem jestem przy tych przebywających w domach dziecka i samotnej matki" – podkreślił prymas Polak.

Duchowny zaznaczył, że szczególną bliskość wyraża w kontekście osób biednych i znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. – Wszystkim powtarzam: w nowonarodzonym Jezusie Chrystusie przedwieczny Bóg wszedł w historię każdego z nas – dodał.

za:www.fronda.pl/a/oredzie-prymasa-polski,45505.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.