Orędzie Prymasa Polski

Prymas Polski abp Wojciech Polak życzył w orędziu do Polaków miłości, nawrócenia jak również wezwał nas do przebaczenia i pojednania.

Prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak wezwał Polaków do pojednania i przebaczenia! " Trzymając w wigilijny wieczór w naszych dłoniach biały opłatek myślimy o tym wszystkim, co domaga się naszego nawrócenia, a więc również pojednania i przebaczenia sobie nawzajem. Dotyczy to zarówno sytuacji osobistych i rodzinnych, jak i społecznych, ogólnonarodowych" - powiedział w orędziu do Polaków Prymas Polski w TVP1.

– Życzę wam drodzy siostry i bracia, żyjący tutaj w ojczyźnie i poza jej granicami na Święta Bożego Narodzenia i cały nadchodzący 2015 Rok Pański – radości spotkania z Jezusem, obfitości łask i darów, miłości, pokoju i życzliwości, a także łaski nawrócenia – mówił prymas Wojciech Polak. "Dzielę się z wami wszystkimi tą radosną nowiną. Dziś narodził się nam Zbawiciel (…). W szczególny sposób pragnę skierować te słowa do ludzi doświadczonych chorobą i samotnością. Łączę się z wami, którzy te święta przeżywacie w szpitalach hospicjach czy domach opieki. Moją myślą i sercem jestem przy tych przebywających w domach dziecka i samotnej matki" – podkreślił prymas Polak.

Duchowny zaznaczył, że szczególną bliskość wyraża w kontekście osób biednych i znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. – Wszystkim powtarzam: w nowonarodzonym Jezusie Chrystusie przedwieczny Bóg wszedł w historię każdego z nas – dodał.

za:www.fronda.pl/a/oredzie-prymasa-polski,45505.html