Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Państwowe świątkiPewien chłopiec z Petersburga miał zagrać w jasełkach Józefa. Rodzice przygotowali go do roli i dobrali mu odpowiedni strój. Niestety, nie wiedzieli, że w jasełkach występuje św. Józef. Myśleli, że chodzi o Józefa Stalina. Egzotyczne?

W Polsce czasów komunistycznych tzw. twórcy ludowi mieli zawsze w ofercie świątki – figury świętych. Były świątki kościelne i państwowe, był Jezus, ale był też Nowotko. Z tej schizofrenii czasów, gdy władza świecka uzurpowała sobie religijną cześć, pozostało wiele. Posłów, senatorów i ministrów partii rządzącej ruszyć nie można. Prezydenta także.

„Krzywdzą Polskę” – mówi o tych, którzy nie są władzą zachwyceni, pani premier. Za każdym razem krytyka władzy to porwanie się na świętość. A sama pani premier na okładce kobiecego pisma jest wystylizowaną postacią z ikony. Oto ginie gdzieś jedno z ważniejszych przesłań chrześcijaństwa: władza świecka nie ma prawa do zawłaszczania sumień obywateli, nie może uzurpować sobie prawa do świętości, a więc czci i nietykalności.

Prawem chrześcijanina obywatela jest sprzeciw, jeśli władza narusza jego wolność sumienia. To jedno z najbardziej zapomnianych przesłań religii katolickiej.

Mateusz Matyszkowicz

za:niezalezna.pl/62754-panstwowe-swiatki

Copyright © 2017. All Rights Reserved.