Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

To będą największe hity 2015 roku: Filmy, książki, koncerty…

Film fabularny o tragedii smoleńskiej, kolejna odsłona „Resortowych dzieci”, mroczna ekranizacja kryminału Zygmunta Miłoszewskiego czy nowy James Bond w kinach. Czeka nas bez wątpienia rok głośnych premier! – pisze Sylwia Krasnodębska w „Gazecie Polskiej Codziennie”.

1. „Smoleńsk” – film fabularny w reżyserii Antoniego Krauzego (producent Maciej Pawlicki) będzie miała premierę 9 października, jeśli uda się twórcom zebrać brakującą kwotę 2,7 mln zł. Szczegóły dotyczące zbiórki na fundacjasmolensk2010.pl.

2. „Resortowe dzieci. Służby” – książka Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza poświęcona będzie ludziom PRL­owskich służb, którzy robią w Polsce karierę po roku 1989 i znaleźli intratne posady w sektorach publicznych. Informacja o dacie premiery wkrótce w „Codziennej”.

3. „Dzieje Polski. Tom II” – ta książka powinna znaleźć się na półce (tuż obok pierwszego tomu) w każdym patriotycznym domu. Najbardziej zapracowany historyk w naszym kraju, prof. Andrzej Nowak, przygotowuje tom II „Dziejów Polski” pt. „Królestwo Zwycięskiego Orła. 1202–1492”. (Czekamy na datę premiery).

4. „Spectre” – film o nieustraszonym Jamesie Bondzie trafi do kin jesienią. W agenta 007 po raz czwarty wcieli się Daniel Craig. James Bond stara się odkryć prawdę dotyczącą złowrogiej organizacji WIDMO. Kluczem do tego jest tajemnicza wiadomość z przeszłości 007.

5. „Krew i ziemia” – książka Wojciecha Muchy opisuje wojnę, która nie toczy się jedynie na Wschodzie. To opowieść również o Ukraińcach, którzy poszukują swojej tożsamości narodowej, próbując zrzucić z siebie jarzmo postkomunizmu i sowieckiej przeszłości. Autor zapowiada, że przedstawi Ukrainę, jakiej nie znamy z medialnych przekazów. Premiera 26 stycznia.

6. „Ziarno prawdy” – film Borysa Lankosza powstał na kanwie kryminału Zygmunta Miłoszewskiego o tym samym tytule. W Sandomierzu dochodzi do tajemniczej zbrodni. Stróże prawa pod wodzą Teodora Szackiego rozwiązują zagadkę morderstwa. W roli prokuratora Szackiego Robert Więckiewicz. Thriller w kinach od 30 stycznia.

7. Sting i Paul Simon w Krakowie – 13 marca 2015 r. w Kraków Arena zagrają Sting i Paul Simon, którzy wyruszają na wspólną trasę koncertową. Pomysł na wspólną trasę tych dwóch długoletnich przyjaciół zrodził się na pierwszym wspólnym koncercie na rzecz Fundacji Robin Hood w 2013 r. Obaj artyści znani są z twórczości w wielu gatunkach muzycznych oraz z tego, że cieszą się uznaniem wielu pokoleń fanów.

8. Dwa koncerty Laibachu – słoweński zespół zagra w klubie Fabryka w Krakowie 25 marca oraz w warszawskim klubie Palladium 26 marca. Muzycy w tym roku zrobili prezent Polakom, nagrywając na zlecenie Narodowego Centrum Kultury płytę poświęconą powstańcom warszawskim.

9. „Hiszpanka” – dramat historyczny Łukasza Barczyka przedstawi historię jednego z najsłynniejszych polskich pianistów i polityków Ignacego Jana Paderewskiego (Jan Frycz), który w dramatycznych okolicznościach próbuje dotrzeć do Polski. Zamierza mu w tym przeszkodzić pracujący dla pruskiej armii mroczny Doktor Abuse (Crispin Glover). Premiera kinowa 23 stycznia.

10. „Florka” – w 2015 r. ukażą się w wydawnictwie Bajka aż cztery książki dla dzieci przedstawiające przygody przesympatycznej małej ryjówki Florki. Na podstawie tej serii książkowej został zrealizowany serial animowany „Pamiętnik Florki”, liczący już kilkadziesiąt odcinków (kolejne są w produkcji). To pierwsza tak wielka polska produkcja od czasów „Bolka i Lolka”. Film można oglądać na Mini Mini. Autorką książek i scenariusza jest Roksana Jędrzejewska­-Wróbel.

za:niezalezna.pl/62855-beda-najwieksze-hity-2015-roku-filmy-ksiazki-koncerty

Copyright © 2017. All Rights Reserved.