Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

„Pogońmy bolszewików z parlamentu”

W związku z sukcesem zeszłorocznej akcji „Pogońmy bolszewików z samorządu”, w której udział wzięło kilkuset pretendentów do zasiadania we władzach lokalnych wszystkich szczebli, Stowarzyszenie KoLiber postanowiło ją ponowić i zachęcić do składania zobowiązań związanych ze sferą polityki historycznej kandydatów do Sejmu i Senatu.

Aby wziąć udział w akcji „Pogońmy bolszewików z parlamentu” należy wydrukować naszą deklarację, podpisać ją i zrobić sobie z nią zdjęcie oraz wysłać je na adres koordynatora akcji Piotra Mazurka: piotr.mazurek[at]koliber.org wraz z informacjami dotyczącymi okręgu, listy i numeru na niej.

Deklaracja zawiera zobowiązanie kandydata do działań na rzecz dekomunizacji przestrzeni publicznej oraz wspierania projektów odkłamujących nasza historię, takich jak: dokończenie procesu ekshumacji i identyfikacji ofiar stalinowskiego terroru, budowa Łuku Triumfalnego Bitwy Warszawskiej czy Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

Zdjęcia kandydatów, którzy uczestniczą w akcji będą publikowane na bieżąco. W pierwszej kolejności znajdą się one na profilu „Goń z pomnika bolszewika” na Facebooku. Do tej pory w akcji wzięli już udział m.in.: prof. Jan Żaryn, prof. Piotr Gliński, prof. Krystyna Pawłowicz, dr Krzysztof Kawęcki, Jarosław Gowin, Stanisław Pięta.

za:niezalezna.pl/71889-pogonmy-bolszewikow-z-parlamentu

Copyright © 2017. All Rights Reserved.