Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dziennikarka postawiła się kierownictwu TVP. Piotr Kraśko wyrzucił ją z pracy


Edyta Sochacka, dziennikarka TVP, złożyła pozew przeciwko firmie LeasingTeam, formalnie niezwiązaną z Telewizją Publiczną. Po tej decyzji kierownictwo telewizji naciskało na nią, by wycofała się ze swojej decyzji. Dziś, po paru nieudanych próbach, Piotr Kraśko wykreślił ją z grafiku tzw. małych "Wiadomości", które wydaje Sochacka - ustalił jednak portal niezalezna.pl. Dziennikarka znalazła się bardzo trudnej sytuacji rodzinnej i finansowej: samotnie wychowuje niepełnosprawne dziecko.

Serwisy "Wiadomości" z godz. 8, 12 i 15 Sochacka wydaje od 8 lat. W związku z działaniami firmy LeasingTeam, która od połowy 2014 r. przejęła zatrudnienie czterech grup zawodowych Telewizji Polskiej - ona oraz wielu innych dziennikarzy straciło etaty, pracując na tzw. śmieciówkach. Część z nich, czując się pokrzywdzonymi  z powodu zaległości finansowych - protestuje przeciwko tej firmie. Edyta Sochacka postanowiła dochodzić swoich praw w sądzie i złożyła pozew przeciwko LeasingTeam.

W związku z tym faktem dyrektor finansowy TVP Marek Bednarczyk oraz szef "Wiadomości" Piotr Kraśko prowadzili z nią rozmowy, nalegając, by wycofała swój pozew. Gdy Sochacka nie wycofała się ze swojej decyzji - została zwolniona. Chcieliśmy porozmawiać z Kraśko, który wykreślił ją z grafiku wydawanych przez nią "małych Wiadomości" - rozmowa skończyła się jednak bardzo szybko.

Redaktor TVP nie odebrał telefonu, jednak po chwili oddzwonił. - Dzień dobry, dzwonił Pan do mnie? - spytał Kraśko, gdy jednak usłyszał, że dzwoni Samuel Pereira ws. pani Sochackiej - szybko zakończył rozmowę, przekonując, że w tym momencie nie może rozmawiać. "Bardzo mi przykro, teraz nie mogę, pozdrawiam" - zakończył, nie podając terminu, w jakim taka rozmowa byłaby możliwa.

Edyta Sochacka w rozmowie z nami potwierdziła fakt zwolnienia, jednak nie chciała rozmawiać o szczegółach. Dyrektor Bednarczyk pytany o szczegóły rozmów z dziennikarką - zasłania się tajemnicą firmy i odsyła do rzecznika TVP. - Mogę powiedzieć tyle, że miała propozycję dobrej umowy - zapewnił w rozmowie z niezalezna.pl i się rozłączył.


za:niezalezna.pl/72455-dziennikarka-postawila-sie-kierownictwu-tvp-piotr-krasko-wyrzucil-ja-z-pracy

Copyright © 2017. All Rights Reserved.