Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Tomasz Lis zniknie z TVP

Janusz Daszczyński podsumował pierwsze trzy miesiące swojej pracy na stanowisku prezesa TVP. Na konferencji prasowej powiedział, że TVP czekają poważne zmiany w dalszym funkcjonowaniu stacji. I ...

Zasugerował, że być może programy Tomasza Lisa i Jana Pospieszalskiego znikną z anteny.

Daszczyński przyznał, że dotychczas jego największym sukcesem jest m.in. "odtabloidyzowanie" programów informacyjnych i odnotowanie wzrostu oglądalności. - Narracja publiczna jest solą telewizji publicznej i odróżnia ją od telewizji komercyjnych. Wszyscy obawiali się spadku oglądalności, jednak kazałem im robić programy tak, żebyśmy byli z nich dumni. Zamiast wieszczonego spadku, oglądalność poszybowała do góry. Dobrze zdefiniowaliśmy oczekiwania odbiorcy TVP - powiedział.

Przy okazji spotkania szef TVP zapowiedział szereg zmian, które zostaną wprowadzane w stacji w najbliższym czasie. Czy rewolucja dotyczy również programów Tomasza Lisa i Jana Pospieszalskiego? Jaki los czeka ich twórców? - TVP powinna być animatorem produkcji zewnętrznych i niezależnych, udostępniać swoją antenę, ale powinna dla siebie zachować segment publicystyki społeczno-politycznej. Powinna samodzielnie produkować takie programy, wykształcić własne autorytety. Umów trzeba dotrzymywać. Zobaczycie państwo zmiany - przyznał i zasugerował, że obie produkcje (które są realizowane przez firmy zewnętrzne) mogą wkrótce zniknąć z anteny.

za:www.fronda.pl/a/tomasz-lis-zniknie-z-tvp,59867.html

***


Fałszywa równowaga

Niedawno wybrany prezes TVP, który reprezentuje odchodzącą formację rządzącą, podjął decyzję o zakończeniu nadawania programów Tomasza Lisa i Jana Pospieszalskiego. Likwidacja programu Lisa wydaje się oczywista – pełen nienawiści, totalnie manipulatorski i jednostronny, i tak zostałby wkrótce usunięty przez nowe władze. Natomiast jednoczesne odebranie programu Pospieszalskiemu to gra łatwa do przejrzenia. Ma to stworzyć pozory sprawiedliwego uzasadnienia: „Oto zdejmujemy programy dwóch nieobiektywnych dziennikarzy, lewicowego i prawicowego, czyli wszystko jest OK”. Otóż nie jest. Z prostej przyczyny. Programy Pospieszalskiego są wyważone i zgodne ze standardami oraz z etyką dziennikarską. Zawsze np. obecne w nim były obie strony publicznej debaty. Zatem ta decyzja to tylko pozory równowagi. A Janek Pospieszalski, mam nadzieję, i tak wkrótce do TVP wróci.

Artur Dmochowski

za:niezalezna.pl/72700-falszywa-rownowaga

Copyright © 2017. All Rights Reserved.