Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Telewizja spółki Agora otrzyma miejsce na MUX-8

Spółka należąca do Agory – wydawcy „Gazety Wyborczej” otrzyma miejsce na 8 multipleksie naziemnej bezpłatnej telewizji cyfrowej. Tak zdecydowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Miejsca na MUX-8 zabrakło np. dla kanałów Discovery.

„Kiwi TV” będzie skupiać się m.in. na sporcie, rozrywce i kulturze.  Agora informuje, że będzie to telewizja „dla ludzi, którzy chcą poszerzać swoje horyzonty, która otworzy widzów na wyzwania współczesnego świata”.

Poseł Jan Dziedziczak z sejmowej komisji Kultury i Środków Przekazu przypomina poprzednie konkursy na częstotliwości. Wówczas miejsca otrzymały koncerny sprzyjające władzy.  Ponad 20 miejsc na multipleksie trafiło do środowisk lewicowo-liberalnych a jedno dla katolickiej stacji – i to dopiero po protestach milionów Polaków.

– Ta sytuacja jest takim smutnym epilogiem całego procesu rozdawania częstotliwości na naziemnej telewizji cyfrowej. Kiedy tę naziemną telewizję cyfrową wprowadzano, oprócz różnych ułatwień technologicznych, technicznych podkreślano, że będzie to narzędzie dywersyfikacji informacji, narzędzie pluralizacji mediów. Niestety, proporcje 20-kilka do 1-ego taką pluralizacją na pewno nie są, i mamy tego kolejny smutny przykład – komentuje Jan Dziedziczak.

Oprócz Agory swoje kanały na MUX –ie 8 uruchomi także Wirtualna Polska, Grupa ZPR Media oraz spółka stworzona przez PIKE i Kino Polska TV. Nadawanie programów rozpocznie się po zawarciu umowy ze spółką EmiTel, która wygrała konkurs na operatora multipleksu.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/telewizja-spolki-agora-otrzyma-miejsce-na-mux-8/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.