Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Brakuje pieniędzy na „Wyklętego” - zbiórka pieniędzy na film o Żołnierzach Niezłomnych

Stowarzyszenie Młodzi dla Polski oraz Fundacja Universitatis Varsoviensis organizują spotkanie z Marcinem Kwaśnym, producentem i aktorem filmu „Wyklęty”, połączone ze zbiórką pieniędzy na wyżej wymienioną produkcję. Odbędzie się ono w czwartek, 12 listopada, o godzinie 16:00 w klubie „Hybrydy” (ul. Złota 7/9). Spotkanie zostanie przeprowadzone w formie rozmowy z gościem, przewidziany jest też czas na pytania od publiczności.

Celem organizowanego wydarzenia jest promocja podnoszenie świadomości społecznej na temat Żołnierzy Wyklętych i Podziemia Antykomunistycznego po II wojnie światowej, zwłaszcza wśród młodych Polaków, a także zwrócenie uwagi na brak zaangażowania instytucji państwowych w zakresie edukacji na ten temat. Konkretyzację, wspomnianego w ostatniej części poprzedniego zdania, zjawiska, stanowi niepokojąca absencja państwa w kwestii dofinansowywania filmów traktujących o historii naszego narodu, zwłaszcza tej z okresu po II wojnie światowej. Obecnie produkcje filmowe na ten temat powstają w głównej mierze za pieniądze pochodzące ze zbiórek społecznych („Pilecki”) i datków od ewentualnych sponsorów.

Z podobnymi problemami boryka się również powstający właśnie film „Wyklęty”. Prace na planie utknęły w martwym punkcie z racji wyczerpania się środków finansowych. Finalizacja produkcji stoi pod znakiem zapytania. Dlatego niezbędna jest dalsza zbiórka pieniędzy, które umożliwią producentom kontynuowanie prac nad omawianym filmem. Spotkanie z osobą, która bezpośrednio zaangażowana jest w produkcję, może w efektywny sposób przyczynić się do nagłośnienia problemu oraz podjęcia na forum publicznym dyskusji nad potrzebą redefinicji udziału organów państwa w finansowaniu tego typu przedsięwzięć. Może ono również realnie wspomóc twórców – organizatorzy przewidzieli zbiórkę w postaci sprzedaży „cegiełek”.

za:telewizjarepublika.pl/brakuje-pieniedzy-na-wykletego-zbiorka-pieniedzy-na-film-o-zolnierzach-niezlomnych,25922.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.