Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

KRRiT sprawdzi bezstronność "Wiadomości". Powodem kontroli są wprowadzone zmiany w TVPKrajowa Rada Radiofonii i Telewizji zleciła medioznawcom sporządzenie ekspertyzy, która ma pokazać, jak zmieniły się "Wiadomości" TVP1 pod rządami prezesa TVP Jacka Kurskiego. Raport ma też porównać programy informacyjne Telewizji Polskiej, TVN i Polsatu – informuje Onet.pl.

Eksperci sprawdzą po osiem wydań programów: "Wiadomości" TVP1, "Fakty" TVN i "Wydarzenia" Polsatu. Ponadto mają je sprawdzić pod katem ilościowym (struktury, zagospodarowania czasu) i jakościowym.

– Z racji tego, że Telewizja Publiczna ma dodatkowe obowiązki jak pluralizm i bezstronność, wynikające z ustawy o radiofonii i telewizji, to program informacyjny TVP1 ma być gruntownie zbadany pod względem tego, jaki formułuje przekaz – czytamy na portalu.

Ideą ekspertyzy jest mocne udokumentowanie i przedstawienie twardych danych faktograficznych, na podstawie których zostaną sformułowane konkluzje. Raport zostanie zaprezentowany na przełomie marca i kwietnia.

za:telewizjarepublika.pl/krrit-sprawdzi-bezstronnosc-quotwiadomosciquot-powodem-kontroli-sa-wprowadzone-zmiany-w-tvp,30978.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.