Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dobra zmiana w TVP i stare manipulacje w TVN - Marsze dla życia okiem kamer telewizji
„Prezydencka para składa życzenia, a na ulicę wychodzi marsz. W Międzynarodowy Dzień Rodziny premier obiecuje pomoc od państwa, a maszerujący przypominają o ochronie życia” –  tymi słowami „Fakty” skwitowały przechodzące w niedzielę przez ulice wielu polskich miast i miasteczek „Marsze dla Życia i Rodziny”. Tak właśnie wygląda świat okiem kamery TVN …


Prowadząca Fakty Anita Werner nie musiała przesadnie „męczyć się” podczas informowania o „Marszach dla Życia i Rodziny”. Jej cała kwestia mająca opowiedzieć widzom o niedzielnym rodzinnym świętowaniu brzmiała: „Prezydencka para składa życzenia na ulicę wychodzi marsz. W Międzynarodowy Dzień Rodziny premier obiecuje pomoc od państwa, a maszerujący przypominają o ochronie życia”. Resztę wypełniły migawki z marszu, fragmenty życzeń jakie prezydencka para złożyła z okazji Dnia Rodziny oraz premier Szydło zapewniająca o rządowym wsparciu dla rodzin. Jedną z korzyści pojawienia się szefowej rządu był fakt, że to z jej wypowiedzi oglądający wieczorne wydanie serwisu informacyjnego TVN mogli dowiedzieć się, iż marsze odbyły się w „wielu, wielu miastach”. Mogliby bowiem mieć wrażenie, że to prezydent Duda zorganizował Marsz, i to tylko w stolicy...


Do takich wniosków miał zapewne dojść tak „poinformowany” widz „Faktów” –pisowska manifestacja z antyaborcyjnym podtekstem przemierzyła ulice Warszawy (lokalizacja wydarzenia po obejrzeniu „Faktów” raczej domyślna).


Sporo miejsca doniesieniom o Marszach dla Życia i Rodziny poświęciły polsatowskie „Wydarzenia”. Znalazło się w nich miejsce dla wypowiedzi organizatorów i sympatyków – cytowano wypowiedzi prezesa Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny Pawła Kwaśniaka, menasa Kwaśniewskiego z Instytutu Ordo Iuris, oraz Mariana Piłki z Prawicy Rzeczpospolitej.


Polsatowski serwis podkreślał antyaborcyjny wymiar tegorocznych Marszów i ten aspekt zdominował materiał informacyjny. „Wydarzenia” zauważyły, iż na oficjalnej stronie internetowej prezydenta RP – pod życzeniami jakie Prezydencka Para złożyła rodzinom z okazji Dnia Rodziny - znalazła się informacja, iż w czasie Marszów oraz wieńczących je spotkań i pikników będą zbierane podpisy pod projektem inicjatywy ustawodawczej "Stop aborcji", która wprowadzić ma całkowity zakaz przerywania ciąży.


Doskonałe memento – zwłaszcza dla polityków PiS – stanowią słowa kończące polsatowską relację  z Marszów podkreślające, iż wprowadzenie pełnej ochrony życia należało do wyborczych obietnic partii.


„Marszom dla Życia i Rodziny” poświęcono także sporo miejsca w serwisach informacyjnych TVP - o tym bezprecedensowym wydarzeniu mówił pierwszy materiał tego programu. Z pewnością radosne obrazki maszerujących rodzin na długo zapadną w pamięć widzom „Wiadomości” - jak również słowa wypowiadane przez uczestników tej wspaniałej „manifestacji szczęścia”. Warto mieć nadzieję, że obficie cytowane przez serwis prorodzinne deklaracje prezydenta i premier nie pozostaną tylko w sferze obietnic. Za te słowa z pewnością warto trzymać rządzących. Zwłaszcza, gdy tak jak premier Szydło decydują się na objęcie swoim patronatem jednego z Marszów dla Życia i Rodziny.


O rządowych planach pomocy dla rodziny przypominał także serwis informacyjny Telewizji Trwam, gdzie doniesienia o rodzinnym świętowaniu, także o jego duchownym oraz antyaborcyjnym wymiarze zajęły jak zwykle poczesne miejsce.

za:www.pch24.pl/dobra-zmiana-w-tvp-i-stare-manipulacje-w-tvn---marsze-dla-zycia-okiem-kamer-telewizji,43308,i.html#ixzz48pIaltZc

Copyright © 2017. All Rights Reserved.