Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Łódź: Obchody Święta Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości przypadającego w sobotę, 11 listopada, w Łodzi i regionie przygotowano szereg wydarzeń o charakterze patriotycznym.
Metropolita łódzki, kard. Grzegorz Ryś sprawować będzie Mszę św. w intencji Ojczyzny z udziałem przedstawicieli władz państwowych i miejskich w Bazylice Archikatedralnej o godzinie 10.00. Po niej

Czytaj więcej...

Marek Kamiński - Jubileuszowe medale

Czas kulminacji wydarzeń związanych z 600 - leciem nadania praw miejskich Łodzi minął, ale cały czas jesteśmy w roku jubileuszowym. W Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15 odbyła się szósta seria uroczystości wręczenia medali jubileuszowych łodzianom, za ich wkład w rozwój i promocję miasta. Kapituła medali to wspaniałe wyróżnienie przyznała m.in. duchownym, społecznikom, sportowcom, muzykom, aktorom, a także dziennikarzom. Medale wręczała Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Czytaj więcej...

Komunikat biskupów pomocniczych Archidiecezji Łódzkiej

W sobotę dnia 14 października br. o godz. 12 w Bazylice Archikatedralnej - pod przewodnictwem Księdza Kardynała Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego - zostanie odprawiona msza święta w intencji Synodu Biskupów, który obraduje w Rzymie na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja".

Czytaj więcej...

Łódź: "Dla Ciebie Polsko"

W 45. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na papieża odbędzie się koncert „Dla Ciebie Polsko”, podczas którego zaśpiewa Dariusz Stachura, wybitny polski śpiewak.
13 października o godz. 19:00 w Kościele pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Łodzi odbędzie się koncert „Dla Ciebie Polsko”, którego organizatorami są Fundacja Canto Pro Classica, Fundacja Życie i Polska Opera Kameralna Arena.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.