Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Łódź: Kościelne statystyki

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego podał dane dotyczące uczestnictwa wiernych w Mszach św. oraz osób przystępujących do Komunii św.j za rok 2021. Niestety, nie napawają one optymizmem. Niepokojący trend dotyczy również archidiecezji łódzkiej.

Czytaj więcej...

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Władysława Korowajczyka, 7 lutego 2023

Śp. Władysław Korowajczyk był animatorem działań społecznych i kulturalnych, autorem przeszło stu tekstów publicystycznych o różnorodnej tematyce, głównie kresowej; uczestnikiem organizowanych w szkołach prelekcji na tematy katyńskie, członkiem Zarządu Głównego Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, w 1989 r. założycielem łódzkiego Oddziału Towarzystwa (pomoc polskim szkołom i kombatantom na Wileńszczyźnie), członkiem m.in. Rady Naczelnej Federacji Organizacji Kresowych, Stowarzyszenia Okręgu Wileńskiego AK „Wiano”, Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Łodzi oraz aktywnego działacza Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.