Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

W niedzielę do Polski przybędzie Bartłomiej I

Patriarcha ekumeniczny Bartłomiej ogłosił, że został oficjalnie zaproszony przez prezydenta Polski Andrzeja Dudę do złożenia wizyty w Polsce, aby pobłogosławić, pocieszyć i dodać otuchy licznym uchodźcom ukraińskim, którzy znaleźli w Polsce schronienie z powodu inwazji Rosji zarządzonej przez Putina – poinformował Patriarchat w Konstantynopolu.

Patriarcha ekumeniczny, po otrzymaniu podobnego zaproszenia od zwierzchnika polskiego prawosławia, metropolity warszawskiego i całej Polski Sawy, przyjął je i oczekuje się, że przybędzie już w niedzielę i pozostanie do środy. Odwiedzi on uchodźców w towarzystwie metropolity Emmanuela z Chalcedonu i o. Iakovosa Krochaka.

Patriarcha Bartłomiej I, duchowy zwierzchnik prawosławia podczas uroczystości „Niedzieli Prawosławia” w katedrze św. Jerzego w Fanarze 14 marca powiedział odnosząc się do rosyjskiej agresji na Ukrainę:

    Wzywamy do natychmiastowego zawieszenia broni. Przemoc i wojna nie tylko nie rozwiązują sporów, ale powodują cierpienie i śmierć oraz stwarzają bardziej złożone problemy. Należy natychmiast zakończyć inwazję i wojnę oraz dać nową szansę dialogowi, który jest najważniejszym narzędziem pojednania i pokoju.

W maju ub.r. podczas wizyty w Turcji prezydent Andrzej Duda z małżonką spotkał się w Stambule z Patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem I. Złożyli też wizytę w miejscowej Katedrze św. Jerzego.

„Patriarcha jest symbolem i latarnią świecącą w ciemności dla wszystkich wiernych Kościoła prawosławnego i Kościołów wschodnich, także w naszej ojczyźnie, w Polsce. My, z małżonką, jesteśmy wiernymi Kościoła katolickiego, ale wizyta u naszych braci jest dla nas wielkim przeżyciem, zarówno duchowym, jak i przeżyciem przyjaźni” – mówił prezydent RP podczas spotkania.

za:www.idziemy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.