Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Rosyjskie rakiety ponownie spadły na Lwów

Położony 70 km od granic Polski Lwów ponownie został ostrzelany przez Rosję. Na miasto spadły cztery lub pięć pocisków.
O atakach poinformowali Maksym Koznicki, szef Regionalnej Administracji Wojskowej i mer Lwowa, Andrij Sadowy.

Koznicki wskazał, że na miasto spadły cztery rakiety, zaś według Sadowego było to pięć pocisków. Sadowy poinformował także, że w miejsce eksplozji zostały już wysłane odpowiednie służby.

Wersję Sadowego potwierdzili przebywający w mieście dziennikarze.

Dotychczas nie pojawiły się informacje na temat zniszczeń lub ofiar. Mieszkańcy zostali wezwani do pozostania w schronach.

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że Rosjanie celowali w infrastrukturę kolejową.

Lwów był już kilkakrotnie atakowany rakietami wystrzelonymi z terytorium Rosji.

za:www.fronda.pl

***

Odłamek pocisku po ostrzale we Lwowie spadł na teren domu dziecka

Podczas poniedziałkowego rosyjskiego ostrzału Lwowa odłamek jednego z pocisków rakietowych spadł na teren domu dziecka, gdzie mieszkają teraz ewakuowane dzieci z różnych regionów Ukrainy - poinformował przedstawiciel władz regionu lwowskiego, Wołodymyr Łys.

Urzędnik, którego cytuje agencja Ukrinform powiedział, że żadne z dzieci nie ucierpiało. Szkody w budynku są minimalne.

Wcześniej o upadku odłamku pocisku w tym rejonie mówił wiceszef obwodu lwowskiego Witalij Zahajnyj. Zastrzegł, że ośrodek dla dzieci znajdował się dość daleko od miejsca, gdzie uderzyły pociski, niemniej odłamki również mogą być niebezpieczne.

W ostrzale, przeprowadzonym przez wojska rosyjskie w poniedziałek rano, zginęło we Lwowie siedem osób, a 11 zostało rannych. Są to pierwsze ofiary śmiertelne ataków rosyjskich w tym mieście od 24 lutego, gdy Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. Według władz obwodu lwowskiego pociski manewrujące, wystrzelone z regionu kaspijskiego, spadły na magazyny, które nie są obecnie wykorzystywane przez armię i na stację obsługi samochodów.

za:info.wiara.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.