Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Marsz Niepodległości wydarzeniem cyklicznym

Sąd Najwyższy uchylił wyrok stołecznego Sądu Apelacyjnego, który orzekł, że Marsz Niepodległości nie może być uznany za wydarzenie cykliczne. To wynik rozpatrzenia skargi nadzwyczajnej, którą złożył minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro.

Pierwotnie decyzję ws. uznania Marszu Niepodległości za wydarzenie cykliczne wydał wojewoda mazowiecki, ale Sąd Okręgowy w Warszawie ją unieważnił. Organizatorzy Marszu odwoływali się od wyroku, jednak ich zażalenie zostało oddalone przez Sąd Apelacyjny.

Teraz Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego uchyliła wyrok i utrzymała w mocy decyzję wojewody. Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz, wskazuje, że to zwycięstwo nad przeciwnikami pochodu.

    – Zwyciężyliśmy z prezydentem Trzaskowskim szach mat. Cieszymy się z tego, że Sąd Najwyższy przyznał nam rację i powrócił do tego, że prawo w Polsce ma jednak znaczenie i uchylił haniebne decyzje Sądu Apelacyjnego w Warszawie. W tej chwili mamy Marsz cykliczny, na trzy lata do przodu możemy wszystkich zapraszać, znamy trasę – mówił Robert Bąkiewicz.

Marsz Niepodległości wyruszy 11 listopada o godz. 14.00 z ronda Romana Dmowskiego w Warszawie. Hasło tegorocznego pochodu brzmi „Silny Naród – Wielka Polska”.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.