Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Poświęcenie nagrobka i modlitwa przy grobie śp. bpa Adama Lepy

W dzień wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny – na cmentarzu pw. św. Wojciecha w Łodzi dokonano poświęcenia nagrobka śp. księdza biskupa Adama Lepy, biskupa pomocniczego Archidiecezji Łódzkiej.

- Boże w Trójcy Świętej jedyny błogosławimy cię, za życie i służbę biskupa Adama. Błogosławimy Cię za wszystko, co biskup Adam wniósł w łódzki Kościół, w Kościół w Polsce. Błogosławimy Cię za jego człowieczeństwo, za jego kapłaństwo, za jego służbę biskupią. Prosimy Cię pobłogosław ten nagrobek I błogosław wszystkich, którzy będą to miejsce nawiedzać. Pobłogosław nam dobą, wdzięczną i zobowiązującą pamięcią o biskupie Adamie, byśmy kontynuowali to, co on zaczął i pomnażali to, co on pomnażał. Prosimy o to przez Chrystusa Pana naszego! – modlił się podczas poświęcenia nagrobka metropolita łódzki.

Po poświeceniu odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia za spokój duszy śp. biskupa Adama, a ksiądz arcybiskup senior udzielił zebranym pasterskiego błogosławieństwa, po czym na grobie ustawiono kwiaty i zapalono znicze.

W uroczystości uczestniczyli: ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś – metropolita łódzki, ksiądz arcybiskup senior Władysław Ziółek, biskup Ireneusz Pękalski oraz biskup Marek Marczak, a także opiekująca się księdzem biskupem siostra służebniczka oraz pracownicy łódzkiej kurii.

Ksiądz biskup Adam Lepa odszedł do Pana w środę 27 kwietnia br. w 83 roku życia, 60 roku kapłaństwa i 34 roku biskupstwa.

za:www.archidiecezja.lodz.pl


***
A my z KSD pamiętamy, iż to On spowodował powstanie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy (pierwszą przewodniczącą była śp. Małgosia Bartyzel).

To On na którymś z naszych cyklicznych spotkań rzekł-jakby mimochodem - "A może zrobilibyście konferencję ?...",  a mnie podczas inauguracji rzekło się jakoś: Witamy na pierwszej...., co Biskup Adam natychmiast podchwycił mówiąc: Pierwsza... Zatem będą następne...

I były Drogi Biskupie Adamie.
Z Twoim wspaniałym udziałem!
Dziękujemy!
I prosimy o dalsze wspieranie.
Już z Góry.
Z Domu Ojca.

Krzysztof Nagrodzki

Copyright © 2017. All Rights Reserved.