Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

31. rocznica powstania Radia Maryja

Dokładnie dziś odbywają się obchody z okazji 31. rocznicy powstania Radia Maryja. Uroczystości mają miejsce w Hali Widowiskowo-Sportowej w Toruniu przy ul. Bema. Obchody rozpoczęły się o godz. 12.00, a punktem centralnym wydarzenia będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp. Tadeusza Wojdy, metropolity gdańskiego.

W ubiegłym roku świętowaliśmy jubileuszową 30. rocznicę powstania Radia Maryja. Od samego rana zarówno przed Radiem Maryja, jak i innymi dziełami przy nim powstałymi gromadzili się licznie pielgrzymi z całego kraju, a także spoza granic naszej Ojczyzny, dziękując Bogu za 30 lat istnienia ich ukochanej Rozgłośni.

za:www.radiomaryja.pl

***

Nasze powołanie

Podczas 31. rocznicy powstania Radia Maryja Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił metropolita gdański ks. abp Taduesz Wojda. Na początku ksiądz arcybiskup przywitał wszystkich zebranych. W swoim rozważaniu zauważył, że najważniejszym momentem spotkania podczas rocznicy Radia Maryja jest Eucharystia. – Wiemy, że Eucharystia to wielki i niepojęty dar Boży […] jest to dar dla wszystkich, bo przecież Chrystus za wszystkich oddał swoje życie – wskazywał celebrans. To bardzo ważne, żebyśmy zapraszali innych, aby także mogli uczestniczyć w tym darze. W tę wielką i ważną misję włącza się Radio Maryja, które „dociera nie tylko do wierzących w naszej Ojczyźnie, ale i do tych, którzy są rozproszeni w całym świecie”, a „dzisiejsza Msza św. jest wspólnym naszym dziękczynieniem za dobro”. Dzisiaj, celebrując tę Eucharystię, zastanawiamy się, z jakim przesłaniem do świata chce nas posłać Chrystus.

– Kluczowe przesłanie wybrzmiewa w przywołanych na początku słowach z Listu do Efezjan, a mianowicie: „W Chrystusie Bóg wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed jego obliczem” – przypomniał nam słowa św. Pawła ks. abp Wojda. I dodał, że „Bóg już dawno nas wybrał i powołał do świętości”. To powołanie było możliwe dzięki przyjściu Jezusa, które dokonało się przez Maryję.

– Dzięki swojemu „tak” Maryja przyzwoliła, aby w Jezusie Chrystusie Bóg przybył do swojego ludu – mówił metropolita gdański. Zaznaczył, że „każdy z nas od założenia świata – mówi Apostoł Narodów – nosi w swoim sercu to zaproszenie do uczestnictwa w tej Bożej miłości”. – Dlaczego nie wszyscy przyjmują to Boże powołanie? – pytał kaznodzieja. I dał nam odpowiedź: „Bo człowiek jest wolny”. Gdy człowiek odrzuca Bożą miłość, staje się niewolnikiem grzechu. „Człowiek w grzechu pozbawia się miłości […], wybiera ciemności”. A wtedy – oskarża innych. Ta idea pseudowolności, którą proponuje szatan, jest kusząca dla wielu.

– W świetle tego szatańskiego kuszenia staje się bardziej zrozumiałe, dlaczego w dzisiejszym świecie jest tyle nienawiści do Boga, do wiary, do Kościoła, do praktyk religijnych – zauważył ks. abp Wojda. I dodał: – Dlaczego tak boli i niepokoi krzyż, dlaczego tyle ataków na pasterzy, na św. Jana Pawła II? Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że Papież Polak „mocno nam przypomniał, że nasze życie należy budować na przykazaniach, na wierności Bogu, na wierności Chrystusowi”. – Maryjo, prosimy Cię, naucz nas słuchania i działania na drodze wiary. Amen – zakończył homilię metropolita gdański.

za:naszdziennik.pl

***

Szef MON do uczestników jubileuszu Radia Maryja

Dziękuję za to, że murem stanęliście za polskim mundurem – podkreślił w sobotę w Toruniu wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak, zwracając się do uczestników obchodów 31-lecia Radia Maryja. – Dziękuję całej rodzinie Radia Maryja, wszystkim państwu za to, że murem stanęliście za polskim mundurem – powiedział Mariusz Błaszczak do zgromadzonych w Arenie Toruń. – Bóg zapłać za to, że kiedy żołnierze Wojska Polskiego byli tak atakowani przez różnych celebrytów, polityków opozycji, wy poparliście naszych żołnierzy, stanęliście za nimi murem. Serdecznie wam za to dziękuję – podkreślił. Prosił, by takie wsparcie nie ustawało, prosił o wsparcie modlitwą. – Zwracam się do młodych ludzi, którzy jeszcze nie podjęli decyzji, co w życiu robić, aby wstąpili do Wojska Polskiego. Naprawdę warto – mówił szef MON. Zwracając się do aktywnych zawodowo, zaapelował, aby połączyli to ze służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej.

za:naszdziennik.pl

***

Minister Jacek Sasin do Rodziny Radia Maryja

Jesteście solą polskiej ziemi – powiedział w sobotę w Toruniu wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, zwracając się do uczestników 31-lecia Radia Maryja. Dziękował za to, że obronili oni Polskę przed laicyzacją, pozbawieniem korzeni, kultury i wiary. „Jesteście solą polskiej ziemi” – powiedział Sasin do kilku tysięcy uczestników odchodów 31-lecia powstania rozgłośni prowadzonej przez ojców redemptorystów. „Dziękuję za to, że obroniliście Polskę. Te ponad 30 lat waszej modlitwy, miłości do Ojczyzny, waszego zaangażowania obroniło Polskę przed laicyzacją, przed pozbawieniem naszych korzeni, naszej kultury, naszej wiary, naszej historii, dumy z tego, jakim jesteśmy Narodem. Za to wam dziękuję” – mówił wicepremier. Podkreślił, że „wielkie dzieła realizowane przez ojców redemptorystów” nie mogłyby powstać, gdyby nie ofiarność i hojność słuchaczy Rodziny Radia Maryja. „Każde wielkie dzieło potrzebuje inicjatora, więc szczególne podziękowania kieruję do o. Tadeusza Rydzyka. Ojcze Dyrektorze, może być ojciec dzisiaj dumny z tego dzieła, które udało się zbudować” – powiedział Sasin. APW, PAP NaszDziennik.pl REKLAMA POLSKA Kraj Polonia Kresy ŚWIAT EKONOMIA Gospodarka Finanse Polska wieś Nieruchomości WIARA Kościół w Polsce Kościół na świecie Stolica Apostolska Prześladowania SPORT Fifa 2018 Piłka nożna Siatkówka Koszykówka Tenis Pozostałe dyscypliny MYŚL blogAID Księgarnia Komunikaty logo O nas | Reklama | Prenumerata | Kontakt © 2021 Copyright by SPES sp. z o.o.

za:naszdziennik.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.