Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Pierwsza Dama odwiedziła Mamy i ich dzieci w Domu Samotnej Matki w Łodzi

Dziś w południe - z inicjatywy Pierwszej Damy Agaty Kornhauser - Dudy odbyło się spotkanie z mieszkankami diecezjalnego Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.

Jak informuje s. Magdalena Krawczyk – na kilka dni przed Dniem matki otrzymałyśmy telefon z kancelarii Prezydenta RP z zapytaniem, czy przyjmiemy w odwiedziny Pierwszą Damę Rzeczypospolitej Polskiej – małżonkę pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Przyjęliśmy tę wiadomość z radością i otwartym sercem. – tłumaczy siostra dyrektor Domu Samotnej Matki w Łodzi.

Spotkanie rozpoczęło przywitanie przez dyrekcję Domu oraz wspólna modlitwa w kaplicy, którą poprowadził kardynał Grzegorz Ryś. Metropolita Łódzki pobłogosławił zebranych na dobre spotkania i rozmowy z mieszkankami Domu.

Pierwsza Dama spotkała się z mamami i ich pociechami. Mieszkanki Domu Samotnej Matki, oprowadziły swojego Gościa pokazując Dom oraz podzieliły się doświadczeniem swojego życia. Pani Prezydentowa wyraziła radość ze spotkania z mamami i ich pociechami oraz wskazała ma wyjątkowość tego Domu, w którym można doświadczyć dużo ciepła i miłości.

- Odwiedziła nas dziś Pani Prezydentowa. – mówi Anastazja Stachowska. - Jest to dla nas bardzo ekscytujące, a zarazem też uczące. Nie ukrywam, że to spotkanie – choć wyjątkowe było bardzo stresujące. Choć w Polsce jest wiele domów samotnej matki, to jednak Pani Prezydentowa przyjechała do nas, to jest dla nas wielkie wyróżnienie. – dodaje.

To spotkanie było dla mnie jak i dla dziewczyn wielkim wyróżnieniem. – tłumaczy Wiktoria Sałapa. - Miałyśmy okazję porozmawiać z Panią Prezydentową, pokazać nasz dom, oraz to jak żyjemy, co jest dla nas bardzo ważne. To było dla mnie jedno z ważniejszych spotkań w moim życiu. – podkreśla mieszkanka Domu Samotnej Matki w Łodzi.

Na zakończenie spotkania Pierwsza Dama podarowała mieszkankom i ich pociechom podarunki.

Przez 32 lat istnienia DSM, schronienie w nim znalazło ponad półtora tysiąca mam, które zgłosiły się po pomoc, będąc w stanie błogosławionym lub też z maleńkim dzieckiem, nie mając gdzie się podziać. Siostry Antonianki, które posługują kobietom, pomagały w tym czasie w wychowaniu  dzieci, które wraz z matkami mieszkały w Domach prowadzonych przez Siostry. To dzięki ofiarnej posłudze zgromadzenia zakonnego, założonego przed laty w Łodzi przez bł. Anastazego Pankiewicza, męczennika II Wojny Światowej, łódzkie matki potrzebujące pomocy, otrzymują pomoc, wskazówki jak żyć, ale przede wszystkim serce i namiastkę domu rodzinnego

Z oferty pomocy w Domu Samotnej Matki mogą korzystać matki z małoletnimi dziećmi i kobiety w ciąży, mieszkanki Łodzi i województwa łódzkiego. Istotne znaczenie ma posiadanie ostatniego stałego miejsca zameldowania w Łodzi lub na terenie województwa łódzkiego.

za:www.archidiecezja.lodz.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.