Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Makulatura na Misje

SOCHACZEW

UWAGA!
Należy się upewnić, czy zbiórka jest kontynuowana.
7.04.2016r.
Zob. też komunikat: http://www.katolickie.media.pl/publikacje/makulatura-na-misje

 


Z inicjatywy posła  Macieja Małeckiego i pracowników Jego biura, zebrano w Sochaczewie ponad 10 t makulatury w akcji studnie dla wyniszczonego wojnami Sudanu Południowego.
Organizatorzy piszą: Nie sposób nie docenić pomocy  księdza Piotra Żądło proboszcza parafii św. Wawrzyńca i ks. Józefa Staszewskiego proboszcza parafii św. Józefa Robotnika, wolontariuszy, patronów medialnych Expressu  Sochaczewskiego  i Ziemi Sochaczewskiej, Dariusza Stachlewskiego, Łukasza Gołębiowskiego i Rafała Gołębiowskiego. Kolejna zbiórka już za kilka miesięcy, ale już od dziś mieszkańcy Sochaczewa szykują następne porcje makulatury, które zamienią na środki do budowy studni w Sudanie.

***

Ponownie włączamy się w ogólnopolską akcję "Makulaturą na misje. Podaruj kubek wody dla Afryki".  Od wtorku 22 października 2013 r.przed sochaczewskimi kościołami staną kontenery na makulaturę. Będą stały przez tydzień do 29 października. Dochód z zebranej makulatury zostanie przekazany na budowę studni w Sudanie Południowym.

Powstałe 9 lipca ub.r. nowe państwo - SUDAN POŁUDNIOWY - potrzebuje różnorodnego wsparcia. Wyniszczony przez długoletnie wojny, należy do najbiedniejszych na świecie. Co gorsza na skutek klęski suszy, mieszkańcy są w katastrofalnej sytuacji. Ponieważ jest to kraj chrześcijański - chrześcijanie winni pośpieszyć z serdeczną pomocą swoim braciom w wierze.  
Przypomina to sytuację nowej rodziny, kiedy to na weselu goście przekazują młodym różne podarki. Podobnie jest i w tej sytuacji. Takim podarkiem mogą być studnie.

Koszt budowy jednej studni  wynosi ok. 45 tys. zł. Jeden kilogram makulatury to 75 litrów wody w Sudanie.

Rok temu nasza akcja zakończyła się sukcesem - mówi poseł Maciej Małecki inicjator zbiórki w Sochaczewie. - Przez kilka dni w dwóch parafiach św. Wawrzyńca  i św. Józefa Robotnika zebraliśmy ponad 10 ton makulatury za prawie 2.800 złotych. Dlatego ponownie zachęcam do zrobienia porządków w piwnicach, komórkach, garażach. Może od lat leżą tam papiery, z którymi nie mamy co zrobić? Może przez ostatnie miesiące nazbierał się cały stos gazet?


Akcję prowadzi Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy Oddział Łódzki.

Koordynacją w Sochaczewie zajmuje się Biuro Poselskie posła Macieja Małeckiego - kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 791 87 57 57791 87 57 57.


Przed kościołem można otrzymać ulotkę, która zawiera więcej informacji.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.