Makulatura na Misje

SOCHACZEW

UWAGA!
Należy się upewnić, czy zbiórka jest kontynuowana.
7.04.2016r.
Zob. też komunikat: http://www.katolickie.media.pl/publikacje/makulatura-na-misje

 


Z inicjatywy posła  Macieja Małeckiego i pracowników Jego biura, zebrano w Sochaczewie ponad 10 t makulatury w akcji studnie dla wyniszczonego wojnami Sudanu Południowego.
Organizatorzy piszą: Nie sposób nie docenić pomocy  księdza Piotra Żądło proboszcza parafii św. Wawrzyńca i ks. Józefa Staszewskiego proboszcza parafii św. Józefa Robotnika, wolontariuszy, patronów medialnych Expressu  Sochaczewskiego  i Ziemi Sochaczewskiej, Dariusza Stachlewskiego, Łukasza Gołębiowskiego i Rafała Gołębiowskiego. Kolejna zbiórka już za kilka miesięcy, ale już od dziś mieszkańcy Sochaczewa szykują następne porcje makulatury, które zamienią na środki do budowy studni w Sudanie.

***

Ponownie włączamy się w ogólnopolską akcję "Makulaturą na misje. Podaruj kubek wody dla Afryki".  Od wtorku 22 października 2013 r.przed sochaczewskimi kościołami staną kontenery na makulaturę. Będą stały przez tydzień do 29 października. Dochód z zebranej makulatury zostanie przekazany na budowę studni w Sudanie Południowym.

Powstałe 9 lipca ub.r. nowe państwo - SUDAN POŁUDNIOWY - potrzebuje różnorodnego wsparcia. Wyniszczony przez długoletnie wojny, należy do najbiedniejszych na świecie. Co gorsza na skutek klęski suszy, mieszkańcy są w katastrofalnej sytuacji. Ponieważ jest to kraj chrześcijański - chrześcijanie winni pośpieszyć z serdeczną pomocą swoim braciom w wierze.  
Przypomina to sytuację nowej rodziny, kiedy to na weselu goście przekazują młodym różne podarki. Podobnie jest i w tej sytuacji. Takim podarkiem mogą być studnie.

Koszt budowy jednej studni  wynosi ok. 45 tys. zł. Jeden kilogram makulatury to 75 litrów wody w Sudanie.

Rok temu nasza akcja zakończyła się sukcesem - mówi poseł Maciej Małecki inicjator zbiórki w Sochaczewie. - Przez kilka dni w dwóch parafiach św. Wawrzyńca  i św. Józefa Robotnika zebraliśmy ponad 10 ton makulatury za prawie 2.800 złotych. Dlatego ponownie zachęcam do zrobienia porządków w piwnicach, komórkach, garażach. Może od lat leżą tam papiery, z którymi nie mamy co zrobić? Może przez ostatnie miesiące nazbierał się cały stos gazet?


Akcję prowadzi Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy Oddział Łódzki.

Koordynacją w Sochaczewie zajmuje się Biuro Poselskie posła Macieja Małeckiego - kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 791 87 57 57791 87 57 57.


Przed kościołem można otrzymać ulotkę, która zawiera więcej informacji.