Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Makulatura na Misje

BOCHNIA


UWAGA!
Należy się upewnić, czy zbiórka jest kontynuowana.
7.04.2016r.
Zob. też komunikat: http://www.katolickie.media.pl/publikacje/makulatura-na-misje

Bochnia zaprasza do udziału w akcji: Budujemy studnię w Afryce

W naszej parafii będzie zbierana makulatura na budowę studni w Sudanie Południowym. Zbiórka zostanie przeprowadzona w ramach akcji „Makulatura na Misje” – w sobotę 8 marca. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z tutejszej parafii.

Sudan Południowy jest młodym państwem, utworzonym 9 lipca 2011 r. Jego ogromnym problemem jest brak pitnej wody, do której dostęp ma tylko 60% mieszkańców. Jedno ujęcie wody przypada na 1700 osób. Wielu Sudańczyków jest zmuszonych pić wodę zanieczyszczoną z niebezpiecznych źródeł, kałuż i okresowo przepływających rzek, co wiąże się z ryzykiem zachorowania na malarię i zakażenia pasożytami.

Dzięki akcji „Makulatura na Misje” i za pośrednictwem misji katolickich księży salezjanów można pomóc tamtejszej ludności, którą w 58% stanowią chrześcijanie. Pieniądze ze sprzedaży zebranej makulatury zostaną przeznaczone na budowę studni, której koszt jest uzależniony od ilości odwiertów oraz od warunków geologicznych. W Sudanie Południowym studnie są wiercone na głębokość 80 metrów, a każdej z nich – tym sposobem sfinansowanej – jest nadawany patron.

Studnia, którą zamierza się wybudować za sprawą akcji przeprowadzonej w Bochni będzie nosić imię dr. Filipa Adwenta (*1955 †2005) – Francuza polskiego pochodzenia, który w 1996 r. wrócił do Polski. Oprócz czynnej praktyki lekarskiej angażował się w działalność patriotyczną. Był posłem do Parlamentu Europejskiego, w którym reprezentował Podkarpacie. Znany był m.in. z tego, że zdecydowanie przeciwstawiał się aborcji, eutanazji, wyprzedaży polskiej ziemi. Zmarł na skutek obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym, do jakiego doszło w 2005 r. W wyniku tego zdarzenia śmierć ponieśli także jego córka i rodzice. – Podejmujemy dzieło budowy studni jego imienia w Afryce, by pielęgnować pamięć o nim i szerzyć ideę pomocy dla najsłabszych i najuboższych, których Filip Adwent był gorącym orędownikiem – informują organizatorzy akcji ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Życiorys dr. Filipa Adwenta  na portalu (adres niżej)

Bocheńska akcja zbierania makulatury (starych zeszytów, kartonowych pudeł, gazet, ulotek, itp.) odbędzie się w sobotę 8 marca. W tym celu w godz. od 7.00 do 18.00 będzie wystawiony kontener na parkingu przy kościele św. Pawła Apostoła.

Warto wiedzieć, że 1 kg makulatury to 75 litrów wody dla Afryki, czyli niejeden „kubek świeżej wody podany jednemu z tych najmniejszych” (Mt 10,42). (mg)

http://www.pawelbochnia.pl/?p=10350

Copyright © 2017. All Rights Reserved.