Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Nadesłane oświadczenie

W związku z odwołaniem łódzkiego kuratora oświaty p. Grzegorza Wierzchowskiego po wypowiedzi w TV Trwam na temat zagrożeń związanych z działaniami aktywistów LGBT domagamy się

dymisji ministra edukacji narodowej.

W niedawnej kampanii wyborczej na prezydenta RP działacze Prawa i Sprawiedliwości chętnie posługiwali się argumentami o zagrożeniu ideologią LGBT, przestawiając swój obóz polityczny jako gwaranta broniącego Polaków przed tym zagrożeniem. Gdyby te deklaracje były prawdziwe, elementarną powinnością MEN byłoby wesprzeć p. Wierzchowskiego po jego wypowiedzi w TV Trwam, a nie odwoływać go ze stanowiska kuratora.

Trudno jest zaakceptować argumentację, że dymisja łódzkiego kuratora oświaty bezpośrednio po jego wypowiedzi w TV Trwam była podyktowana innymi względami niż chęć odcięcia się Prawa i Sprawiedliwości od jego wypowiedzi.

W naszej ocenie obrona Polski przed zagrożeniami wynikającymi z ideologii LGBT nie polega na wygłaszaniu deklaracji światopoglądowych w okresie kampanii wyborczej, ale w realnej obronie ludzi, którzy w imię walki z homoterroryzmem są gotowi zaryzykować własną karierą zawodową.

Kierowanie ministerstwem edukacji narodowej nie polega jedynie na zapewnieniu właściwego działania instytucjom oświatowym, ale również na zapewnieniu ochrony systemu wartości, które resort edukacji ma przekazywać młodemu pokoleniu. W tym systemie wartości zawiera się tradycyjny model rodziny, wolny od lewicowych eksperymentów.
 Minister edukacji narodowej p. Dariusz Piontkowski nie zdał ważnego egzaminu, którym była konieczność obrony podległego mu urzędnika, występującego na rzecz tradycyjnego modelu rodziny – w konsekwencji powinien ustąpić z zajmowanego stanowiska
.
Wzywamy również rządzący obóz polityczny do realizacji obietnic wyborczych z okresu kampanii prezydenckiej, a nie uciekania od nich w chwili próby.

Jan Waliszewski – Akcja Narodowa
Kamil Klimczak – Klub imienia Romana Dmowskiego

Łódź, dnia 26 sierpnia 2020 r.

***
Wypowiedź w TV TRWAM miała miejsce 20 sierpnia br. a wniosek Wojewody do Ministra o odwołanie, nosi datę 14-go sierpnia.
Od dwu lat Solidarność Oświatowa Ziemi Łódzkiej zgłaszała swoje zastrzeżenia do pracy Kuratora.

Jako swego rodzaju ciekawostkę można dodać, iż Wojewoda zgodził się z omawianą wypowiedzią Kuratora dla TV TRWAM, za co Lewica żąda od Wojewody przeprosin.

To tyle uzupełnienia według naszej-być może niekompletnej- wiedzy.
kn

Zobacz też https://wpolityce.pl/polityka/514729-macierewicz-murem-za-wojewoda-czlowiek-na-wskros-uczciwy

Copyright © 2017. All Rights Reserved.