Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Różaniec Rodzin, inicjatywa oddolna polskich rodzin.

Różaniec Rodzin jest darem od Boga, owocem żarliwej modlitwy w intencji rodzin, które przeżywały duże trudności życiowe. Rodzina, która modliła się, otrzymała światło, że te rodziny nie modlą się razem.

Różaniec Rodzin to wspólna modlitwa rodzin tworzących Róże Różańcowe. Poszczególną różę tworzy 20 rodzin. Modlą się one w intencji żywych i zmarłych członków każdej z rodzin Róży, również za dzieci chrzestne, pozostawiając Matce Bożej pełne prawo do dysponowania wartościami swoich modlitw.

Różaniec Rodzin zainaugurowano 18 maja 2019 roku — w 99. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, jego Patrona.

Różaniec Rodzin jest również odpowiedzią na wołanie św. Jana Pawła II, Papieża Rodzin, o modlitwę w rodzinach. Jego przesłanie z Listu o Rodzinie i Listu o Różańcu św. jest głównym filarem Różańca Rodzin. „Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje.”

Doświadczając w codziennym i publicznym życiu narastających tendencji: by zniszczyć rodzinę katolicką, umniejszyć jej wartość, niejednokrotnie ośmieszyć jej model składający się z rodziców (mężczyzny i kobiety) oraz dzieci, wielu małżonków podjęło powyższą inicjatywę. Wspólna modlitwa jest kołem ratunkowym dla naszych rodzin, często pogubionych i bezradnych.

Podejmujemy wiele zadań dla dobra naszych bliskich, pomyślmy, jak wiele może zmienić w każdej rodzinie kilka minut wspólnej modlitwy. Sama  Matka Boża w wielu objawieniach prosi: Odmawiajcie codziennie Różaniec.

Potrzebą czasów jest, aby w każdym polskim domu rozbrzmiała potężna modlitwa różańcowa, która odnowi oblicze naszych rodzin.

Celem Różańca Rodzin jest:

- poświęcenie naszych rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi;

- codzienna modlitwa na różańcu w rodzinach;

- powrót rodzin katolickich do życia sakramentalnego;

- zaangażowanie rodzin w życie lokalnych parafii.

Modlitwa rodzinna jest źródłem wielu łask Bożych. Rodzice mają tu okazję do dawania świadectwa wiary swoim dzieciom, uczą je modlitwy i budowania relacji z Bogiem. Wspólna modlitwa sprzyja pojednaniu, przebaczeniu i budowaniu dobrych relacji. Takie gromadzenie się rodziny na modlitwie buduje wzajemne zaufanie, jedność, poczucie bezpieczeństwa, a także daje pokój serc i spokój. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich. (Mt 18,20).

Różaniec Rodzin skierowany jest do całych rodzin, małżeństw, osób samotnych lub pojedynczych członków rodzin, którzy nie mogą podjąć modlitwy wspólnie ze swoją rodziną.

Róże Różańcowe tworzone są przy parafiach oraz przez stronę internetową www . rozaniecrodzin . pl,  której administratorzy koordynują tę inicjatywę modlitewną.

Różaniec Rodzin posiada pasterskie błogosławieństwo Metropolity Warszawskiego kard. Kazimierza Nycza. Opiekunem Różańca Rodzin jest o. dr Mariusz Słowik, gwardian Niepokalanowa.

W każdą środę, o godz. 19:30 rodziny z Różańca Rodzin prowadzą modlitwę różańcową na antenie Radia Niepokalanów.

            Siostra Łucja dos Santos, wizjonerka z Fatimy napisała w liście do kardynała Carlo Caffarra: ostateczna bitwa pomiędzy Panem Bogiem a królestwem Szatana dotyczyć będzie małżeństwa i rodziny. Proszę się nie obawiać, ponieważ każdy kto działa na rzecz świętości małżeństwa i rodziny będzie znajdował się w stanie walki, będzie walczył z przeciwnościami każdego dnia, ponieważ jest to decydujący problem. Po czym podsumowała: Jednakże Matka Boża, już zmiażdżyła mu głowę.

My, rodziny katolickie, wierzymy w moc modlitwy polskich rodzin, dlatego zwracamy się z prośbą, o wsparcie tej inicjatywy. Z uwagi na obecne bardzo duże utrudnienia, prosimy o wszelką możliwą pomoc, w dotarciu do rodzin. Pragniemy zaprosić wszystkie rodziny w każdej parafii do wspólnej, codziennej modlitwy w swoich domach.

Można by rzec: Różaniec Rodzin nie jest "nową inicjatywą", ale raczej powrotem do korzeni... do modlitwy w rodzinie.

Wierzymy głęboko w to, że wspólna modlitwa rodzin w Różańcu Rodzin rozbudzi szczerą miłość do Boga, przywróci rodzinom godność, zapewni bezpieczeństwo ich członkom, wzmocni zaangażowanie w życie Świętego Kościoła Powszechnego i odnowi życie sakramentalne.

Z wyrazami szacunku,

Koordynator Różańca Rodzin

Ewa Dobrowolska

/.../

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.