Materiały nadesłane

Boją się prawdy o Ordo Iuris! Kino zerwało ustalenia i odmówiło pokazu filmu „Kto za nimi stoi?”

Zaplanowana na 26 sierpnia krakowska premiera filmu „Kto za nimi stoi?” pokazującego prawdę o Instytucie Ordo Iuris nie odbędzie się. Powód? Właściciel krakowskiego kina „Agrafka” mimo początkowej zgody poinformował organizatorów, że nie zgadza się z tym, co robi Instytut Ordo Iuris i nie chce mieć nic wspólnego z tą organizacją.

Lewica ich nienawidzi, liberałowie ich atakują, feministki na ich widok dostają furii. Jaka jest prawda o Ordo Iuris?

Manipulacje, ataki, kłamstwa, wyzwiska… To codzienność, z którą muszą zmagać się pracownicy Ordo Iuris. Lewicowo-liberalne środowiska nie zwracają uwagi na wartości, sukcesy i dobro, które przynosi ich działalność. Prawdę o Instytucie pokazuje rzetelne i niezależne medium – PCh24TV.

„Czy to religijni fundamentaliści? Czy w Ordo Iuris pracują sami mężczyźni? Czy chcą zniszczyć prawa kobiet? Jakie są ich źródła finansowania? Czy ktokolwiek popiera pracę Instytutu? Kto jest beneficjentem działań Ordo Iuris? Poznaj odpowiedzi na te pytania, oglądając nasz film!”, czytamy w opisie filmu w reżyserii Łukasza Karpiela, który powstał dzięki wsparciu darczyńców portalu PCh24.pl.

Okazuje się, że prawda o Instytucie Ordo Iuris jest niewygodna nie tylko dla lewicowo-liberalnych mediów, ale również dla przedstawicieli instytucji kultury, które powinny z założenia być otwarte na debatę i dyskusję. Takim miejscem jest krakowskie kino „Agrafka”.

Początkowo z właścicielem kina udało się ustalić warunki wynajęcia sali kinowej – zarówno finansowe jak i organizacyjne. Premiera filmu „Kto za nimi stoi?” miała odbyć się 26 sierpnia o godz. 18.00. Po pokazie zaplanowano spotkanie z twórcą dzieła – Łukaszem Karpielem, reżyserem i zastępcą redaktora naczelnego portalu PCh24.pl.

Zaledwie kilkanaście minut po uzgodnieniu wszystkich szczegółów z właścicielem kina, zadzwonił on do organizatorów seansu z informacją, że odwołuje swoją zgodę z powodu tematyki, jaką porusza film.

Poinformowany, że dzieło przedstawia bezstronny wizerunek Instytutu Ordo Iuris właściciel kina „Agrafka” odpowiedział, że całkowicie nie zgadza się z tym co robi Ordo Iuris i nie chce, aby w jego kinie odbywała się projekcja dzieła, które w jakikolwiek sposób dotyczy tej organizacji.

Tak oto ideologia wygrała z wolnym rynkiem, a prawda o Ordo Iuris okazała się nie do przyjęcia, a tym bardziej nie do publicznego zaprezentowania…

Niezależnie od tego zapewniamy Państwa, że zorganizujemy pokazy filmu „Kto za nimi stoi?”. Niedługo poinformujemy Państwa o wszystkich podjętych przez klub „Polonia Christiana” krokach w tej sprawie.

za:pch24.pl