Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Agata Chudzia-Szlakiem św. Faustyny

W przeddzień święta Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia 2019r.  parafia pod wezwaniem św. Siostry Faustyny  zorganizowała po raz XIV Festyn Miłosierdzia. Parafia ta od lat czci  swoją patronkę i posłannictwo, które sam Jezus jej powierzył.

Zaplanowany festyn na 95 rocznicę objawienia Jezusa w Parku Weneckim, obecnie Parku Słowackiego, gdzie podczas zabawy objawił się Helence Kowalskiej cierpiący Jezus, zgromadził licznie mieszkańców miasta, któremu patronuje właśnie św. Siostra Faustyna.

Uczestnikom festynu towarzyszyło wiele atrakcji,  tym razem artystów cyrkowych „Klaunik. Występy muzyczne łódzkich Trubadurów uświetniały to ważne dla miasta wydarzenie, a świadectwa członków wspólnoty charyzmatycznej „Skała” mówiły o żywej obecności Boga w ich życiu,osobistej przemianie i nawróceniu.

Tradycyjnie o godz. 15.00  w Godzinę Miłosierdzia uczestnicy festynu  przeszli  w modlitewnej procesji z relikwiami Patronki miasta. Mieszkańcy Łodzi przemierzali Szlakiem św. Faustyny w kierunku archikatedry, do  której udała się czym prędzej Helenka Kowalska, po objawieniu Jezusa w parku, podczas zabawy. Tu  w kościele św. Stanisława Kostki usłyszała podczas modlitwy wskazówki Jezusa , który polecił jej udać się do Warszawy i wstąpić do zakonu .

I tak oto w Łodzi rozpoczęło się jej powołanie, które dojrzewało już w domu rodzinnym, a realizowane zgodnie z wolą Bożą, przyniosło Łodzi, naszej ojczyźnie i całemu światu Święto Miłosierdzia Bożego.

Idąc szlakiem św. Faustyny, uczestnicy odmawiali modlitwę, tzw. Koronkę do Miłosierdzia Bożego,  którą przekazał jej sam Chrystus. Na czele procesji niesione relikwie św. Faustyny nadawały tym obchodom niepowtarzalny charakter spotkania ze Świętą i jej misją.

Na zakończenie festynu bp Adam Lepa zawierzył w katedrze przed relikwiami św. Faustyny nasze miasto i całą diecezję Miłosierdziu Bożemu, była też możliwość oddania czci naszej Świętej przez  ucałowanie jej relikwii. Tradycyjnie rozdano zgromadzonym mieszkańcom Łodzi chlebki miłosierdzia, upieczone przez piekarzy, które zaniesione do rodzin zagościły na naszych rodzinnych stołach.

Obchody Miłosierdzia Bożego uświetniła na sam  koniec wystawa  prac plastycznych mojego autorstwa w DA 5 pt.: „ Niech się niebo dzieje na ziemi”, w której uczestnicy festynu licznie wzięli udział.

Radości i miłości tego dnia nie było końca, które przygotowała nam św. Faustyna, nasza ukochana Patronka,   począwszy od festynu i zabawy poprzez uroczystą procesję z modlitwą Koronką, zawierzenie miasta i diecezji Bożemu Miłosierdziu, po pachnące bochny chleba i wernisaż prac malarskich.

 

 Agata Chudzia
Copyright © 2017. All Rights Reserved.