Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska - Dbajmy o sprawność najmłodszych

W Hali Anilany przy ul. Sobolowej 1 rozegrano po raz pierwszy Finał Łódzkiej Ligi Unihokeja.             
– To jest historyczny moment dla mnie i dla tych, którzy to tworzą. Przygotowania trwały dwa lata i doprowadziły do dzisiejszego finału i udekorowania tych młodych zawodników

– powiedział Robert Benkes prezes Łódzkiego Okręgowego Związku Unihokeja.
    
W rozgrywkach wzięło udział około 200 zawodników, którzy reprezentowali Opole, Sieradz, Zduny, Przykonę, Górę Św. Małgorzaty oraz Łódź. Historia unihokeja rozpoczęła się 12 lat temu w łódzkim klubie UKS NOWA Łódź, klubie stworzonym przez uczniów liceum.

Na początku grali towarzysko, potem drużyna brała udział w rozgrywkach ligowych. Obecnie drużyna seniorów jest na 6 miejscu klasyfikacji generalnej unihokeja w Polsce. W tegorocznym finale w Łodzi wzięli udział zawodnicy w kategoriach młodzików i dzieci, z których najmłodsi są jeszcze przedszkolakami. Prezes Benkes był bardzo szczęśliwy dekorując najmłodszych zawodników - Jeżeli nie zaczniemy trenować z dziećmi, nie będziemy mieli zawodników w wyższych kategoriach. Unihokej to innowacyjna dyscyplina, która pozwala każdemu dziecku rozwinąć się w kierunku zdrowego trybu życia. Chcemy najmłodszych odciągnąć od komputerów i zachęcić do treningów, aby byli bardziej sprawni i wysportowani.
    
W Łódzkiej Lidze Unihokeja w kategorii młodzików w sezonie 2021/2022 wystąpiło łącznie 10 drużyn. Najlepsi po cyklu pięciu turniejów okazali się zawodnicy z Góry Św. Małgorzaty, drugie miejsce zajęli zawodnicy z UKS Dziewiątka Sieradz, trzecie Trolik Opole  a czwarte UKS NOWA Łódź. Natomiast w kategorii dzieci zwyciężyli zawodnicy z UKS Dziewiątka Sieradz, drugie miejsce Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Góra” z Góry Św. Małgorzaty, trzecie UKS NOWA Łódź, a czwarte Zryw Przykona. Nagrodzono również najlepszych zawodników Łódzkiej Ligi Unihokeja. Wręczono im puchary, statuetki, nagrody rzeczowe, a wszystkim pamiątkowe medale.
    
Grę w unihokeja wynaleziono w latach 50- tych XX wieku w Stanach Zjednoczonych, w Europie od 1968 r. zapoczątkowała  Szwecja, a w Polsce zaczęto rozgrywki w 1992 r. Drużyna składa się z 3 do 5 zawodników, bramkarza i rozgrywa mecze ważącą 23 gramy plastikową piłeczką o średnicy 72 mm z 26 otworami o średnicy 10 mm. Kije mają długość trochę powyżej metra. Zrobione są z plastiku lub z lekkiego włókna węglowego.
    
W Łodzi jako pierwsze w Polsce i w Europie zostały wybudowane i otwarte dwa boiska zewnętrzne do gry w unihokeja.
Ta wspaniała impreza mogła się odbyć również dzięki sponsorom i ludziom wielkiego serca.
     
za:lodz.niedziela.pl


Foto:  Marek Kamiński                 
                                                        

Copyright © 2017. All Rights Reserved.