Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska-Młodzi unihokeiści promują Łódź

W hali MOSIR-u przy ul. Skorupki 21 w Łodzi przez dwa dni drużyny unihokeja walczyły o tytuł Mistrza Polski. Do finału awansowali najlepsi w całym kraju. Była to kategoria młodzików urodzonych w latach 2009 – 2011.

Eliminacje polegały na rozgrywaniu turniejów w regionach, które podlegają regionalnym związkom. - Pamiętam pierwszą eksplozję unihokeja w Łodzi kilkanaście lat temu. Miałem okazję zarówno w gimnazjum jak i liceum zagrać w kilkunastu meczach. Jeden z moich kolegów z równoległej klasy jest dzisiaj trenerem młodzieży i to jest bardzo ważne, że jest ta sztafeta pokoleń – powiedział Piotr Cieplucha wicewojewoda łódzki.

Do Łodzi przyjechali najlepsi z całej Polski. Województwo łódzkie prezentowały drużyny z Sieradza, Góry Św. Małgorzaty i UKS Nowa Łódź. - Naszym celem jest nabranie doświadczenia, które ma zaowocować w przyszłości. Drużyna przygotowywała się od września, mamy dwa treningi w tygodniu. Większość naszych zawodników jest z rocznika 2010, a na turnieju przeważał rocznik 2009, rok różnicy w tym wieku to jest bardzo dużo – mówił trener Kacper Tyczkowski.

W łódzkiej drużynie wspaniale spisał się bramkarz Oliwier Piasecki, jak oceniał trener, był jednym z najlepszych bramkarzy w całym turnieju. Uchronił drużynę wiele razy przed utratą bramki. - Niektóre drużyny reprezentują bardzo wysoki poziom, ale jak się dowiedzieliśmy, to trenują codziennie. Poziom naszej drużyny, chociaż trenuje tylko dwa razy w tygodniu (ze względu na koszty wynajmu hali), jest dość dobry – powiedział Robert Benkes, prezes Łódzkiego Oddziału Związku Unihokeja.

Tytuł Mistrza Polski wywalczyła drużyna z Nowego Targu KS Gorący Potok Szarotka. - Mamy grupę bardzo utalentowanych chłopców, dla których unihokej jest pasją. Chodzą na wszystkie treningi 3 – 4 razy w tygodniu, uczestniczą w meczach sparingowych, wszyscy dobrze się znają i jest w drużynie bardzo dobra atmosfera. Procentuje też duże zaangażowanie trenerów i rodziców, którzy w licznej grupie przyjechali z nami, aby dopingować swoją drużynę – powiedział Jan Jaskierski, trener Szarotek.

Drugie miejsce w turnieju wywalczył Aligator UKS Chwarzno Gdynia, a trzecie UKS Kołaczkowo. Medale, puchary i nagrody rzeczowe indywidualne i drużynowe wręczał Piotr Cieplucha wicewojewoda łódzki oraz Robert Benkes wiceprezes Polskiego Związku Unihokeja i prezes Łódzkiego Oddziału ZU. - To jest niesamowita promocja dla naszego miasta, jak i dla całego regionu. Ważne jest to, aby promować unihokej jako jedną z alternatywnych nowych dyscyplin sportowych – podkreślił pan wicewojewoda.

Jadwiga Kamińska

za:lodz.niedziela.pl

 

Foto: Marek Kamiński

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.