Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska - Ze Zgierza do Maryi

Wspólna droga łączy pielgrzymów, którzy w sobotę 20 sierpnia Mszą świętą sprawowaną o godzinie 6.00 w kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu, rozpoczęli XXIX Zgierską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.
179 pątników przez 5 dni będzie szło na spotkanie z Częstochowską Maryją.
Najstarszy pielgrzym to

79 - letni pan Bronisław, a najmłodszy to 3 - letni Janek, który pielgrzymuje wraz z rodzicami.
Zgierska pielgrzymka to również kapłani, którzy towarzyszą pątnikom: ks. Andrzej Chmielewski – dziekan zgierski i kierownik pielgrzymki, ks. Paweł Miziołek - proboszcz parafii Św. Judy Tadeusza w Łodzi, duszpasterz sportowców i kapłan pochodzący ze Zgierza odpowiedzialny za trasę pielgrzymki, ks. Damian Czerwiński – wikariusz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi, pracujący przed laty w Zgierzu i były kierownik pielgrzymki,
o. Radosław Tomczak – proboszcz parafii w Łódzkich Łagiewnikach, pochodzący ze Zgierza

oraz wikariusze zgierskich parafii: ks. Adam Dolata, ks. Krzysztof Burzyński, ks. Grzegorz Nowak oraz ks. Bogusław Milo.
    
- Podczas wspólnej drogi możemy doświadczyć co to znaczy być wspólnotą Kościoła. Są chwile radości, wspólne śpiewy i tańce, ale nie brak trudu, czasem cierpienia, związanego z pokonywaniem kolejnych etapów drogi.
Mówimy, że pielgrzymka to rekolekcje w drodze – modlitwa, Eucharystie, Apele Jasnogórskie, konferencje, ale również wspólnota sióstr i braci – podkreślił ks. Damian Czerwiński.
Każdy pielgrzym idzie ze swoimi intencjami wierząc, że zostanie wysłuchany przez Boga.
    
 - Syn w przyszłym roku będzie zdawał maturę, idę modlić się o dary Ducha świętego dla niego, a także o pokój w rodzinie, żebyśmy umieli się wspierać, darzyć szacunkiem i miłością. Trud pielgrzymi ofiaruję także za księży, których znam, ks. Wiesława, ks. Andrzeja i ks. Damiana i wiele innych intencji, które niosę w sercu – powiedział pan Tomasz.
    
Pani Anna idzie w służbie medycznej. – W sposób szczególny dbamy o zdrowie dla pątników. Modlę się o zdrowie dla wszystkich chorych, z którymi pracuję w szpitalu i nimi się opiekuję.
    
Osoby, które z różnych przyczyn nie mogą iść – pielgrzymują duchowo, tworząc na miejscu zaplecze modlitewne dla pątników. - Pielgrzymka jest pięknym doświadczeniem odkrycia Boga w sobie i w drugim człowieku. Każdy, kto choć raz wyruszył w drogę na Jasną Górę z niecierpliwością czeka na kolejną pielgrzymkę – dodał ks. Damian.

 

 

Foto: ks. Damian Czerwiński

Copyright © 2017. All Rights Reserved.