Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska - Muzycznie w Parku Źródliska

Takiej widowni mogłaby pozazdrościć niejedna wielka scena teatrów muzycznych. Tysiące łodzian uczestniczyło w letnich koncertach w Altanie w Parku Źródliska. Dla tych, dla których zabrakło miejsca na krzesłach, leżakach i ławkach, organizatorzy udostępnili koce, które można było rozłożyć na trawie.

Koncertowanie w zabytkowej Altanie rozpoczęło się już pod koniec XIX wieku. To tutaj w każdy letni, świąteczny dzień występowała orkiestra działająca przy fabrykach Karola Scheiblera. Od 2013 r. w niedzielne popołudnia lipca i sierpnia reaktywowano zwyczaj letnich koncertów. W lipcu można było posłuchać polskiej i zagranicznej muzyki estradowej,  popularne standardy jazzowe, swingowej muzyki tanecznej, a także tria fortepianowego w utworach m.in. Ludwiga van Beethovena, Claudeʼa Debussyʼego i Astora Piazzolli.
    
W niedzielę 21 sierpnia wykonawcy Barbara Sanecka, Kamil Olczyk i Łukasz Walczak zaśpiewali piosenki z kultowego musicalu „Cabaret”, a także z innych musicali. Artystom towarzyszył zespół instrumentalny w składzie Maciej Zaforemski – fortepian, Piotr Papierski – perkusja i Mikołaj Kaniewski – gitara basowa. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała m.in. „Willkommen”, „Two Ladies”, „Money” oraz tytułową piosenkę z musicalu „Cabaret”, a także „Wcale nie, ależ tak” z musicalu „Annie, Get Your Gun” i „One” z musicalu „Chorus Line”. Każde wykonanie utworów było nagradzane gromkimi brawami.
    
Na wszystkie koncerty wstęp był bezpłatny. Organizatorami spotkań byli: Zarząd Zieleni Miejskiej i Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.  
    
Duże zainteresowanie łodzian wakacyjnymi wydarzeniami muzycznymi w Parku Źródliska przekonuje, że warto jest kontynuować takie spotkania w następnych latach.      

    

                                                                    

Foto: Marek Kamiński

Copyright © 2017. All Rights Reserved.