Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska - Aktywny senior

Na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi swoje umiejętności aktorskie i piosenkarskie prezentowali seniorzy. Już po raz siedemnasty spotkali się na Festiwalu Domów Pomocy Społecznej i Domów Dziennego Pobytu. Do tego ważnego wydarzenia przygotowywali się cały rok.

W blasku świateł sceny teatru prezentowali swoje umiejętności. Niektórzy dopiero teraz zaczęli spełniać swoje marzenia śpiewając, tańcząc i recytując wiersze. Odbierając puchary i nagrody byli bardzo wzruszeni i cieszyli się, że ich praca została tak wysoko oceniona.
  

Pierwszą nagrodę otrzymał Radosny Dom Seniora z ul. Lublinek 32 za wykonanie wiersza „Pchła Szachrajka”, drugie miejsce zajął Dom Pomocy Społecznej z ul. Spadkowej 4/6 za wykonanie „Ballady o pewnej Wiśniewskiej” i „Spowiedź”, natomiast trzecie miejsce wywalczył Dom Dziennego Pobytu z ul. Tuwima 33 za przedstawienie „Na straganie”.
    

Jury przyznało także trzy wyróżnienia dla Domów Pomocy Społecznej: DPS „Serce na Dłoni” z ul. Eugeniusza 3/3a, Dom Pogodnej Jesieni w Jadwininie oraz Cenrtum Rehabilitacyjno – Opiekuńcze z ul. Przybyszewskiego 255/267.
    

Trzy wyróżnienia otrzymały również Domy Dziennego Pobytu: Dzienny Dom Pomocy Społecznej dla Osób z Niepełnosprawnościami oraz Osób Starszych z ul. Ćwiklińskiej 5a, Dom Dziennego Pobytu z ul. Rojnej 18a, a także Dom Dziennego Pobytu z ul. Fabrycznej 19. Ponadto jury przyznało kilka nagród specjalnych.
    

Organizatorem XVII Festiwalu Domów Pomocy Społecznej i Domów Dziennego Pobytu była Fundacja „Równe Szanse” oraz Stowarzyszenie Charytatywne Słuchaj Swego Serca pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej i Krajowej Izby Domów Opieki.
      

Celem spotkań jest podtrzymywanie różnych form aktywności, inicjatyw i integracji seniorów.
    
  

                                                           
Foto: Marek Kamiński

Copyright © 2017. All Rights Reserved.