Publikacje członków OŁ KSD

W trosce o Kościół i Radio Maryja

Pana red. Przeciszewskiego nurtuje - rzec można chronicznie - troska o Kościół  również w kontekście działania Radia Maryja. Ponieważ jest ona artykułowana w dosyć standardowym zazwyczaj zestawie pytań, dlatego dla ich ubogacenia może należałoby podpowiedzieć - teoretyczne oczywiście  - np. takie:

- Jak należy rozumieć szacunek Jana Pawła II do tego dzieła ojców Redemptorystów ("Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, ze jest w Polsce takie radio, co sie nazywa Radio Maryja")?

- Co znaczy utwierdzanie wiernych w tej ocenie przez "watykańskich" kardynałów np. kard. Andrzeja Deskura czy Zenona Grocholewskiego, nieustające wsparcie całego Zakonu  Redemptorystów a nie tylko "macierzystej" Prowincji Warszawskiej, oraz biskupa miejsca?

- Czy Jan Pawel II również dziękowal Tygodnikowi Powszechnemu, czy raczej skierował doń list z pewnym żalem i wyrzutem?

No i  w końcu

- Czy stwierdzenie "w kwestiach politycznych radio musi sobie zdawać sprawę, że z jakąkolwiek partią się sprzymierzy, w końcu straci na tym Kościół" można sfalsyfikować poprzez takie badanie:

Jest partia - nazwijmy ją A, B czy C - jawnie bądź podstępnie demontująca katolicyzm, państwowość, niezależność intelektualną na szeroką skalę, dysponująca  potężnymi środkami przekazu medialnego i kształtowania świadomości wyborców, oraz partia X - może nie składająca się z samych stuprocentowych katolików i patriotów (jak to w życiu), ale starająca utrzymać ducha i materię w obszarze standardów cywilizacji łacinskiej oraz wierności ojczyźnie, ale pozbawiona szerokiego dostępu do ludu.
Komu Kościół powiniem udzielić wsparcia? Jakiego?  I jak?....
kn