Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Spotkania pokonferencyjne OŁ KSD

W duszpasterstwie akademickim „Węzeł” w Łodzi odbyło się  kolejne spotkanie pokonferencyjne cyklu „Dziennikarz  między prawdą a kłamstwem”, zorganizowane przez łódzki oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Cykliczne spotkania są kontynuacją odbywającej się jesienią (już od czterech lat) spotkań poświęconych mediom. Ubiegłoroczna konferencja dotyczyła manipulacji jako kłamstwa zorganizowanego. Spotkanie w parafii św. Teresy poprowadził Tomasz Bieszczad, który podkreślił, że trzeba zdawać sobie sprawę, jak wielką rolę odgrywają dziś media:
- Media ukierunkowują nas na obraz świata, który nie jest obiektywny- mówił Tomasz Bieszczad- w końcu rezygnujemy z własnych odczuć i zaczynamy postrzegać rzeczywistość w sposób, jaki kształtują ją środki masowego przekazu. Jest to świadome i celowe działanie. Musimy pamiętać, że media zawsze czegoś od nas chcą, nie są obiektywne, często reprezentują interesy jakiejś grupy.
Organizatorzy zaprezentowali również jeden z wykładów październikowej konferencji wygłoszony przez ks. dr. Marka Dziewieckiego, zajmującego się od lat sprawami rodziny i młodzieży. W swojej prelekcji w interesujący i rzeczowy sposób pokazał zagrożenia wobec rodziny i młodych ludzi obecne w  mediach. Podkreślił, że dziś trzeba w umiejętny i bardzo precyzyjny sposób demaskować kłamstwo. Jeśli będziemy bierni i „uśpieni”, będziemy podatni na zgubne treści, jakie serwują nam media.
Kolejne spotkanie z tego cyklu przewidywane jest już w maju.

Agnieszka Sadowska

Copyright © 2017. All Rights Reserved.