Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Ks. dr Waldemar Kulbat - Za ostry zakręt

Znany rosyjski pisarz zaliczony do nurtu „literatury odwilży”, Wasilij Makarowicz Szukszyn w jednym z opowiadań przytacza historię zadowolonego z siebie sowieckiego funkcjonariusza, który udaje się do pewnej miejscowości gdzie ma zrealizować odpowiedzialne zadanie: zburzyć cerkiew, zdezintegrować chrześcijańską wspólnotę. Jednak nie dojechał, jak wyjaśnia nam autor, „za mocno wszedł w zakręt”. Motyw  ukarania prześladowcy religii przedstawił także Bułghakow w „Mistrzu i Małgorzacie”. Szatan w postaci Wolanda i z pomocą innego wcielenia szatana, kota Behemota wymierza sprawiedliwość prześladowcy chrześcijan.

Niedawno, tym razem na serio, nie tylko w projekcjach pisarza, za ostro w zakręt wszedł inny współczesny bohater mediów, Rowan Atkinson czyli  Jaś Fasola. Znany z zamiłowania do szybkich samochodów Jaś Fasola trafił do szpitala, a jego luksusowy McLaren F1  wart ok. 650 tys. funtów –czyli  prawie 3 mln zł, po uderzeniu w drzewo i latarnię  stanął w płomieniach - doniosła BBC.  Rowan Atkinson lecząc złamania miał okazję do refleksji nad swoim bezmyślnym, bezsensownym życiem. Bowiem hobby tego aktora stanowi szyderstwo, kpiny skierowane zwłaszcza przeciw duchownym.

Szyderstwa, insynuacje, kłamstwa, oszczerstwa i inne cyniczne prowokacje w rodzaju wyczynów „Nergala”, /który też miał już okazję do zbawiennych rozmyślań podczas szpitalnej kuracji/, to bardzo skuteczna i bolesna dla prześladowanych broń w walce o dusze młodzieży i dorosłych.

Wspomniane postacie reprezentują dwa etapy, lub dwie metody walki z religią, zabierania ludziom wiary. Ponieważ ten pierwszy, brutalny, stosujący fizyczną przemoc, więzienia, morderstwa, sposób walki z chrześcijaństwem okazał się nieskuteczny, w nowoczesnych, naznaczonych ideologicznym laicyzmem społeczeństwach Zachodu mamy do czynienia z wersją soft/ łagodną/.
To wersja walki z religią gdzie stopniowo przejmuje się  instytucje / szkoły, media, prasę, film, teatr/ , gdzie dąży się do marginalizacji Kościoła, dąży się do wyparcia go z obszaru życia publicznego. Stanowi to brutalne niszczenie chrześcijańskiej tożsamości jednostek i społeczeństwa  i próbę narzucenia nowej tożsamości przez podstępne manipulacje medialne i pranie mózgów.  Pierwsze starcie/to  z totalitaryzmem komuny/, dzięki Bożej pomocy zostało odparte, czy okażemy się wierni w starciu z totalitaryzmem laicyzmu i nihilizmu?

Copyright © 2017. All Rights Reserved.