Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki - Kolejne próby zawłaszczania przestrzeni komunikacji społecznej.

Program „Bliżej”, w którym red. Jan Pospieszalski śmiał podnieść rękę na tabu ustalone przez twórców asymetrycznego widzenia świata, spowodował reakcję „określonych środowisk” jakby przypominające dawne metody zwalczania rzeczywistości.
Starsi pamiętają owe groźne zapewnienie tow. Józefa Cyrankiewicza: „Rękę, która podnosi się na władzę ludową, władza ludowa odrąbie” (1956 r. Bunt robotników poznańskich)

Tym razem władza powinna „odrąbać” red. Pośpieszalskiego od TVP, ponieważ odważył się powtórzyć – emitując dokument o rozmowie Bronisława Geremka ze Stanisławem Cioskiem w sprawie likwidacji „pierwszej” Solidarności – informacje znane i upublicznione już znacznie wcześniej przez paryską Kulturę Jerzego Giedroycia, Puls Dnia TVP1 czy Sławomira Cenckiewicza w książce o Annie Walentynowicz.
Lewość próbuje wprowadzać wymóg widzenia świata wg. Orwela w tempie przyspieszonym.
Zawsze tak robiła.
I wiadomo jak zawsze to sie kończyło.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.