Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Spotkanie z prof. J.R. Nowakiem

Stowarzyszenie „Forum dla Ojczyzny” i Stowarzyszenie Robotników Chrześcijańskich zaprosiły 6 lipca na spotkanie z prof. Jerzym Robertem Nowakiem na temat aktualnej sytuacji politycznej w kraju.
Nie jest ona wesoła. Mamy najgorszą władzę od 1989 roku. Kondycja gospodarcza pogarsza się, drastycznie wzrasta polskie zadłużenie. Ceny rosną a płace nie, wbrew narodowi podwyższono wiek emerytalny. Fatalna jest sytuacja w służbie zdrowia, na kolei, w szkolnictwie. Polska osiągnęła rekord, jeśli chodzi o liczbę podsłuchów. Mnożą się niewyjaśnione samobójstwa (zabójstwa?), nie rozlicza się afer. Władza czuje się bezkarna. - Marzy mi się stworzenie instytutu badania afer, tymczasem mamy trąd w pałacu sprawiedliwości – stwierdził profesor.

Coraz bardziej nasila się agresja antypolska i antyreligijna, atakuje się Polaków jako współwinnych Holocaustu - także prezydent Komorowski oznajmił, że, biorąc pod uwagę historię, jesteśmy narodem sprawców .(premier Tusk oznajmił z kolei, że polskość to nienormalność a zdaniem Palikota polskości powinniśmy się wyrzec). Wielu Polaków z tej agresji nawet nie zdaje sobie sprawy - świadomość narodowa i historyczna w ogóle pozostawia wiele do życzenia: jedna czwarta rodaków wciąż uważa, że mordu w Katyniu dokonali Niemcy a tylko 14% słyszało o rzezi na Wołyniu.

Prof. Nowak sporo uwagi poświęcił temu, co dzieje się na Węgrzech. Tamtejszy rząd potrafił skupić wokół siebie ekspertów. Opodatkowane zostały zachodnie hipermarakety, zakazano budowy nowych, weszły też w życie ustawy przewidujące karę  więzienia za wybielanie komunizmu i poniżanie patriotyzmu. Prezydent Orban wizytował tysiące małych miejscowości, w których utworzone zostały komitety obywatelskie grupujące patriotów. Komitety te mają na celu obronę interesów narodowych wobec Brukseli.

Dla naszego kraju jedynym ratunkiem wydaje się obecnie stworzenie silnej koalicji patriotycznej. Prawica, pomimo rozmaitych podziałów, powinna  się zjednoczyć dla wyższych racji. To sprawa priorytetowa.
Profesorowi zadawano wiele pytań szczegółowych, na zakończenie spotkania podpisywał on swoje książki – m.in. „Żeby Polska...” oraz dopiero co wydaną „Żydzi przeciw Żydom” (o zbrodniach żydowskiej policji, Judenratów i kapo podczas II wojny światowej). Obie pozycje dostępne są w Księgarni Wojskowej przy ul. Tuwima 34.

Janusz JanystCopyright © 2017. All Rights Reserved.