Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Ks. dr Waldemar Kulbat - Świętość i grzech

Jest moda na kreowanie lub nagłaśnianie błędów ludzi Kościoła. Wywołuje to zaskoczenie, oburza, sprawia ból. Tymczasem wśród znamion Kościoła wymienianych w katechizmie obok jedności, powszechności i apostolskiego pochodzenia jest znamię świętości. Kościół bowiem ma ukazywać prawdziwe oblicze Chrystusa, jest światłem, znakiem widzialnym dla ludzi.

Od świętości członków Kościoła zależy skuteczność jego misji.  Bóg, Który, jak mówi liturgia  „jest po trzykroć Święty” i jest „źródłem wszelkiej świętości”  wzywa nas do realizacji tego ideału: «Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty» (Kpł 19, 2). Bóg powołuje nie doskonałych ale grzeszników, gdyż wobec Boga nikt nie jest doskonały. Kościół prowadzi słabych, grzesznych ludzi do świętości. Wychowuje świętych. Ten proces trwa nieraz całe życie.

Świętymi są nie tylko ci, którzy zostali kanonizowani, lecz także inni, ukryci i anonimowi, którzy starali się żyć Ewangelią pośród zwykłych, codziennych obowiązków.  Źródłem świętości Kościoła i jego członków jest Duch Święty obecny w Kościele, który ożywia, oświeca i uświęca Kościół. Niech nas nie gorszą upadki członków Kościoła.

Nie bądźmy tymi, którzy odcedzają komara a połykają wielbłąda. Którzy w cudzym oku dostrzegają źdźbło, a w swoim oku nie widzą belki. Oni pozostaną w grzechach swoich. Gdyż taką miarą jaką osądzają innych sami zostaną osądzeni. Trzeba podjąć trud walki z własnymi słabościami. W tej walce nie jesteśmy sami. Prowadzi nas Bóg, któremu zawierzyliśmy.

Trzeba tylko Mu zaufać i dać się prowadzić.  Trzeba być prostolinijnym, pokornym i niezachwianym w wierze- to  najważniejsze cechy, które charakteryzują wszystkich świętych.  „Dążcie więc do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie ujrzy Pana”/Hbr 12,14/.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.