Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

„POŻERACZE MÓZGÓW” - Książka dla młodzieży

Książka „Pożeracze mózgów”, wydana przez FRONDĘ, jest podobno nowością na rynku wydawniczym.  Przekazuje ona młodemu pokoleniu, nieodpornemu na medialne manipulacje, ważne treści, formujące postawę młodego człowieka. Tylko - czy młody człowiek po tę książkę sięgnie? Konieczna jest energiczna promocja w celu dotarcia i zainteresowania młodego pokolenia. Może reklama w Internecie zwróci uwagę młodzieży szkolnej? Na pewno skuteczna byłaby odpowiednia zachęta na lekcjach religii.

Co do formy przekazu: Z mojego punktu widzenia, przedstawiciela starszego pokolenia, bardziej naturalna byłaby rozmowa ojca z synem, lub starszego brata z młodszym. Ale młode pokolenie może mieć inne zdanie – i forma rozmowy dwojga rówieśników może się podobać.

Uwagi co do treści książki: Można wskazywać pewne słabe punkty, ale to są szczegóły, i ogólnie ocena książki wypada pozytywnie; ułatwia ona korzystanie z mediów młodemu pokoleniu. W przytłaczającym nas szumie informacyjnym książka panów Wareckich pomaga w odnalezieniu w mediach głębszych treści i drogowskazów moralnych. Godna polecenia jest również strona internetowa autorów www.warecki.pl

Dezorientacja pod wpływem mediów dotyczy również starszego pokolenia. Panowie Wareccy napisali już książkę dla dorosłych pt „Woda z mózgu”.  Jaka jest forma tej książki, czy jest napisana w formie dialogu, nie jest mi wiadome. Sądzę, że jest to również książka potrzebna – tylko jak Polaków zmusić do czytania poważnej lektury, skoro statystyczny Polak prawie nie czyta książek?
Dziękuję za uwagi Michałowi Andrzejczakowi, przedstawicielowi młodego pokolenia

Jerzy Stasiak

Copyright © 2017. All Rights Reserved.