Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Tomasz Bieszczad - Smoleńsk. Szkiełko i oko czy czucie i wiara?

Bardzo ciekawe wypowiedzi: http://wiadomosci.wp.pl/kat,,title,Z-Wiejskiej-czy-w-Smolensku-doszlo-do-zamachu,wid,15510139,wiadomosc.html?ticaid=110706
A oto nasz komentarz: Niektórzy (byli) członkowie PiS-u na wyprzódki nie chcą "wierzyć w zamach" (np. Cymański). Albowiem nie wierzą, że człowiek mógłby być aż tak okrutny, by się dopuścić takiego strasznego czynu. Niektórzy obecni członkowie PiS-u też tak rozumują (Piecha), bo to się nie mieści w głowie... Pogratulować wiary w człowieka!

Ale - zauważmy - idąc tym tropem nie powinniśmy "wierzyć", że mąż jest zdolny np. do zamordowania swojej żony, bo to jest czyn "zbyt straszny". Ergo: mężowie nie zabijają żon (z powodu straszności tego czynu, który - każdy poseł Solidarnej Polski to przyzna - nie może pomieścić się w głowie).

A teraz poważnie: Nie chodzi o to, żeby wszyscy członkowie PiS-u (a zwłaszcza ci byli) na siłę "wyznawali religię smoleńską". Chodzi o to, żeby myśleli nie jak naiwni dzidziusie, tylko jakoś po ludzku. trzeźwo. I żeby w miarę zbornie argumentowali swoje poglądy...


TB

Copyright © 2017. All Rights Reserved.